​Hakkımızda


Atraksiyon Magazin Dergisi, Türkiye’de sektörün bilgi akışındaki eksikliği gidermek, sektör profesyonellerinin sektörü yakından takip etmesini sağlamak amacıyla ATRAX Fuarı’nın organizatörü Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından hazırlanmaya başlanmıştır. Düzenlendiği ilk yıldan itibaren adından başarıyla söz ettiren Türkiye’de ilk ve tek olan Eğlence-Etkinlik, Park- Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX, son yıllarda Türkiye’de hızla gelişen eğlence ve rekreasyon endüstrisinin ihtiyaç duyduğu büyük buluşmayı sağlamaktadır.

ATRAX Fuarı’nın düzenlendiği ilk yıl gösterdiği başarısının etkisiyle, eğlence sektöründeki diğer bir boşluk fark edildi. Eğlence-Etkinlik, Park -Rekreasyon Endüstrisi alanlarında sektörün bilgi akışını sağlayan bir sektör yayını bulunmuyordu. Bu sebeple, Tureks Ekibi gerçekleştirdiği fuarın da getirdiği sektör bilgisi ve deneyimiyle yola çıkarak, sektör profesyonellerinin röportajlarına, yeni ürün tanıtımlarına, gelişen teknolojilere ve sektörün gündemine yer vereceği bir dergi hazırlama kararı verdi. Atraksiyon Magazin, sektörün gözü, kulağı, sesi olarak Türkiye ve Dünya’dan Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Endüstrisine yönelik haberleri ve uygulamalarını okuyucuları ile düzenli olarak paylaşmaya başladı.

Dergi olarak yayınlanan Atraksiyon Magazin bundan sonra sektördeki haberleri daha güncel olarak aktarmak için Atraksiyon Magazin Haber Portalı olarak yoluna devam edecek. Bununla birlikte ATRAX Fuarı öncesi ve sonrasında sektörün bir araya geldiği bu tek ve önemli buluşmaya ait gelişme ve değerlendirmeleri arşivlemek üzere yılda iki defa Atraksiyon Magazin Dergisi olarak basılacaktır.

Tureks Uluslararası Fuarcılık

Tureks Uluslararası Fuarcılık, uzun yıllardır düzenlediği organizasyonların hizmet kalitesi, fuarların başarısı ve müşteri memnuniyeti ile sektörünün önemli firmalarındandır. Türkiye ve Orta Doğu’da sektörel fuarlar organize eden Tureks, başarılı ve deneyimli organizasyon kadrosuyla alıcı ve satıcıları biraraya getirmekte, ulusal ve global ticarette fayda sağlama misyonunu yeni projeleri ile gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Tureks Uluslararası Fuarcılık, ülkesine katkı sağlayan, hizmet verdiği sektörlere değer katan global bir fuar şirketi olma yolunda ilerlemektedir.