​Ankara'da 1 Milyon 260 bin m² Alanda, 2.640 Konutluk Yeni Bir Kent

Ankara Golfkent, Doğal Yapıya Uygun, Yaya Ulaşımının Ağırlıkta Olduğu, Sosyal Donatı Dengesinin Sağlandığı Kendi Kendine Yeten Bir Kent Olarak Tasarlandı


Yayımlanma : 26.02.2016
Ankara'da 1 Milyon 260 bin m² Alanda, 2.640 Konutluk Yeni Bir Kent

1985 yılında Türkiye’nin ilk emlak franchise sistemini kuran ve emlak pazarlama sektörünün lideri TURYAP öncülüğünde geliştirilen Ankara Golfkent, golf severlerin ve hayatı şahane yaşamak isteyenlerin tercihi olacak. Doğal yapıya uygun, yaya ulaşımının ağırlıkta olduğu, sosyal donatı dengesinin sağlandığı ve özellikle kendi kendine yeten bir kent olarak tasarlanan bu yaşam alanı TURYAP tarafından hayata geçiriliyor.

Proje içerisinde, uçsuz bucaksız çimle kaplı ormanlar, su sesini her yana taşıyan dereler, göller, rengarenk bir doğa, doğal ortamda yürüyüş parkurları, doğal taşlarla süslü göletler, 1 olimpik ve 4 yarı olimpik havuz bulunuyor.

Ayrıca, yaya hareketine özendiren, yürümeyi sevdiren bir anlayış çerçevesinde 6 km uzunluğunda "yaşam yolu" adı verilen yürüyüş ve bisiklet parkurları da proje içerisinde konumlandırılmış.

Ankara Golfün de Başkenti Olacak
Pek çok ülkenin başkentinde golf sahası bulunuyor. Golfkent sayesinde, Ankara’nın bu başkentlerin arasında yer alması amaçlanıyor. Projedeki yaşam alanlarının, projeyi tercih edenleri en üst seviyede mutlu etmesi hedefleniyor. Ayrıca, aynı amaç doğrultusunda, projeye uluslararası standartlara uygun 250.000 m² alanda 2 adet par 3, 5 adet par 4 ve 2 adet par 5; 3.185 metre uzunluğunda 9 çukurlu standartlara uygun olarak tasarlanmış bir golf sahası da eklendi.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.