​Ankara'nın Dev Okyanusu

Ankaralılar Sualtının Gizemli Dünyası ile Aqua Vega Akvaryum'da Buluşuyor


Yayımlanma : 04.03.2016
Ankara'nın Dev Okyanusu

Aqua Vega Akvaryum ziyaretçileri zaman zaman heyecanlanacağı, zaman zaman şaşıracağı bu tünel yolculuğunda, 12.000 deniz canlısını tanımanın tadını çıkarıyor.

Toplam 4.5 milyon litre su kapasitesine sahip ve 98 metre uzunluğunda olan ve 24 farklı akvaryumun birleşimi ile oluşan Aqua Vega, köpekbalıklarından koi balıklarına, napolyon balıklarından palyaço balıklarına kadar yüzlerce çeşit balığa ev sahipliği yapıyor.

Yalnızca belgesellerde görülebilecek canlıları yakından tanıma imkanı sağlayan Aqua Vega, Avrupa’nın üçüncü büyük tünel akvaryumu olma özelliğini taşıyor. Akvaryum içerisinde, köpekbalığı besleme zamanı, koi balıklarına dokunma havuzu, tuz mağarası ve greenbox fotoğraf çekimi gibi çeşitli aktivite imkanları da bulunuyor.

Aqua Vega içerisinde; Gila Canavarı (Dünyanın en zehirli kertenkelesi), Mojave Çıngıraklı Yılanı (Dünyanın en zehirli çıngıraklı yılanı), Çöl Engereği (Dünyanın en zehirli engereği), Goliath (Dünyanın en büyük tarantula türü- Boyu 30.5 cm’ye ulaşabiliyor), Altın Ok Kurbağası (Dünyanın en zehirli kara hayvanı), Afrika Dev Kırkayağı (Dünyanın en büyük kırkayağı) ve Kafesli Piton (Dünyanın en uzun yılanı) gibi 250 farklı vahşi canlının yaşadığı, bir de Adrenalin Dünyası yer alıyor.

Dünyanın farklı noktalarından Aqua Vega için getirilen deniz canlıları, Ankara’nın en sevilen alışveriş merkezlerinden biri olan Nata Vega Outlet’in -2. katında bulunuyor.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.