​Polin Waterparks'a Bir Ödül de ISIF'ten

Polin Waterparks, İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF 2016’da Ödül Aldı


Yayımlanma : 14.03.2016
Polin Waterparks'a Bir Ödül de ISIF'ten

Kocaeli, Türkiye (Mart 2016) Polin imzalı ‘King Cobra’ su kaydırağı, 3-6 Mart tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF’16’da ‘En Mükemmel, En Yaratıcı Buluş’ ödülüne layık görüldü.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının ve Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA)’nun himayesinde, Türk Patent Enstitüsü (TPE)’nün ev sahipliğinde düzenlenen fuar; patentlerin, buluşların, yeni ürünlerin ve teknolojik fikirlerin sergilendiği ve ticarileştirildiği bir etkinlik olarak düzenlendi.

Fuarın açılışına; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu, TPE Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Avrupa Patent Ofisi Avrupa İşbirliği Direktörü Carlo Pandolfi, IFIA Başkanı Alireza Rastegar ile çok sayıda davetli katıldı.

23 ülkeden 324 buluşun katılım sağladığı ISIF’16 kapsamında, 20 ayrı sınıflandırmada ve 4 kategoride uluslararası ve ulusal buluşlara ödüller dağıtıldı. Uluslararası Jüri Heyeti’nin değerlendirmeleri sonucunda, her yıl Avrupa’nın en iyi su kaydırağı seçilen Polin imzalı King Cobra su kaydırağı gümüş madalya ile ödüllendirildi. Polin’ in ödülü TPE Başkanı Prof. DR. Habip Asan tarafından tüm Polin çalışanları adına Ar-Ge Direktörü Ali Cansun’a takdim edildi.

Polin, su parkları sektörüne botlu, virajlı ve aynı zamanda yarış yapma olanağını sunan, kendine has tasarım konfigürasyonu, ürünün kendi malzemesiyle sahip olduğu özel formu/temasına sahip, su parklarının görselliğine yeni bir boyut getiren “KING COBRA” yı sunarak teknoloji, inovasyon ve kalitede sektöründe öncülüğünü, Dünyanın dört bir yanında tamamlanan 2500 su parkı projesiyle su kaydırakları sektöründe tartışmasız başarısını kanıtlayarak Türkiye'nin ilk ve tek Uluslararası Buluş Fuarı olma özelliğini taşıyan ISIF'16 da ziyaretçi ve yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.