​Rekreasyon Araştırmaları Çalıştayı

Rekreasyonda Güncel Gelişmeler REKÇAD'ın Katkılarıyla Düzenlenen Çalıştayda Konuşulacak


Yayımlanma : 16.03.2016
Rekreasyon Araştırmaları Çalıştayı

Rekreasyon, insanların temel ve çağdaş bir ihtiyaçları olarak nitelendirilirken, insanın boş zamanı için değerli olan faaliyetleri eğitimleri, imkânları ve danışmanlık hizmetlerinin tamamını kapsamaktadır.

Rekreasyona duyulan ihtiyaç, rekreasyon faaliyetlerinin kişisel ve toplumsal olarak sağladığı faydalardan ileri geliyor. Kişisel yönden; fiziki sağlık gelişiminin yaratılması, ruh sağlığı kazandırılması, insanı sosyalleştirmesi, yaratıcılık, kişisel beceri ve yeteneğini geliştirmesi, çalışma başarısı ve iş verimine etkisi, ekonomik hareketlilik, insanı mutlu etmesi konularında rekreasyon çalışmalarına ihtiyaç duyuluyor. Toplumsal yönden ise; toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi sağlaması ve demokratik toplum yaratılması, rekreasyona duyulan ihtiyacın nedenlerinden bazılarını oluşturuyor.

Rekreasyonun öneminin bir kez daha vurgulanması ve gelişiminin desteklenmesi için, 18-19 Mart 2016 tarihleri arasında Antalya’da Akdeniz Üniversitesi, BESYO’nun ev sahipliğinde Rekreasyon Araştırmaları Çalıştayı düzenleniyor. Rekreasyon alanındaki güncel konuların değerlendirileceği çalıştaya rekreasyon alanında çalışan herkesin katılıması bekleniyor.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.