​LEGOLAND® Discovery Centre'da Star Wars Rüzgarı

Star Wars Episode I – The Phantom Menace MINILAND Sergisi, LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da Star Wars Tutkunlarına Kapılarını Açtı


Yayımlanma : 31.03.2016
LEGOLAND® Discovery Centre'da Star Wars Rüzgarı

Bayrampaşa Forum İstanbul AVM’de 3.000 m²’lik bir alanda 3-10 yaş arası çocuklu aileler için ideal bir ortam oluşturan LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul, LEGO® parçalarından oluşturulan yeni Star Wars MINILAND’i ile tüm Star Wars tutkunlarının yüzünü güldürecek. İlk olarak 2013’te Chicago’da sunulan Star Wars Episode I – The Phantom Menace MINILAND Sergisi, LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da ziyaretçilerini bekliyor.

Star Wars Episode I - The Phantom Menace MINILAND sergisi, 200,000’den fazla LEGO® parçasının bir araya getirilmesiyle oluşturuldu. Serginin tasarlanması ve yapılması 2.000’i aşkın saatte tamamlandı. Kurulumu ise ilk kez 2013’te LEGOLAND® Discovery Center Chicago’da yapıldı. Sergi, Naboo Savaşı, Theed Sarayı ve Tatooine Podrace olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Star Wars dünyasında, Ticaret Federasyonu, Naboo’nun barışçıl dünyasını ele geçirmeye için planlıyor. Jedi Şövalyeleri Qui - Gon Jinn ve Obi-Wan Kenobi, Kraliçe Amidala’yı korumak için kötü güçlerle savaşıyor. Ziyaretçiler, antik kubbeli şehri ve çağlayan şelaleleriyle güzel Naboo gezegeninden, çöl gezegeni Tatooine’e doğru yolculuğa başlıyor. Heyecan verici Podrace’e katılarak zorlu arazide, son savaşın gerçekleşeceği Naboo’ya geri dönmeden önce genç Anakin Skywalker’a katılıyor. Ziyaretçiler ayrıca, orduların ovalarda çarpışmasını izliyor ve ‘Droid Yok Etme’ oyunu ile mümkün olduğu kadar Droid’i vurarak şeytani Droid Ordusu’nu yenmeye yardımcı oluyor. Star Wars tutkunları, sergide doyasıya eğlendikten sonra favori Star Wars setini de LEGOLAND® Discovery Centre’da yer alan, Türkiye'nin tek LEGO konsept mağazasından satın alabiliyor.

Eğlence ve heyecan dolu bir dünya
Yapımında 3 milyon LEGO® parçası kullanılan, Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk LEGOLAND® Discovery Centre’ı olan LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da heyecanlı LEGO® gezileri, 4 boyutlu sinema, LEGO® parçalarının yapım sırrının anlatıldığı LEGO® Fabrika Turu, Master Model Builder tarafından yönetilen atölye çalışmaları, temalı oyun alanları, doğum günleri ve kutlamalar için özel parti odaları ve İstanbul’un simgelerinin inşa edildiği LEGO® MINILAND alanı yer alıyor.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.