​Dünyanın En Eski Eğlence Parkı: “BAKKEN”

Farklı Heyecan Seviyesi Arayanlar İçin Toplamda 33 Farklı Eğlence Treni


Yayımlanma : 11.02.2016
Dünyanın En Eski Eğlence Parkı: “BAKKEN”

1583’de kurulmuş olan Bakken ya da resmi adıyla Dyrehavsbakken, yüz yıllardır Kophenaglılar’ın en sevdikleri eğlence destinasyonu olmuştur. Yaz aylarında aileler, genç çiftler ve yaşlılar keyifli bir gün geçirmek için bu eğlence parkına ve çevresindeki güzel ormanlara akın ederler. Danimarka’nın en güzel ormanlarından bir tanesinin tam ortasına olması ile ziyaretçilerin karşısına yeşilliklerin içinde çıkan bir sürpriz gibidir. Çocuklar için olan eğlence opsiyonları, yetişkinler için restoranlar, publar ve barların canlı müzik anlamında mükemmel karışımlar Bakken’e ayrı bir cazibiyet katmaktadır. Burası sadece küçük çocuklar için tasarlanmış bir eğlence parkı değildir. Aynı zamanda bütün aile için tasarlanmış bir eğlence ve dinlenme merkezidir.

Tarihsel değeri ve eşsiz lokasyonu sebebi ile Bakken’de büyük markaların stant kurmalarına ve neon tabela asılmasına izin verilmemektedir. Bunun yerine renkli ahşap yapılar, ufak bağımsız dükkan sahipleri ve tuhaf görünümlü ahırlar karşınıza çıkmaktadır.

82 Yaşında Ahşap Bir Hız Treni
Pek çok Danimarkalı aile nesillerdir sürekli Bakken’e gelmektedirler. Ancak Bakken’in en sadık ziyaretçisi Pjerrot’dur. Bakken’i her gün ziyaret eden bu beyaz suratlı ünlü palyaço eğlence parkının en genç konukları için 200 yıldır çok özel bir yere sahiptir. Yine de çoğu ziyaretçi için parkın ana atraksiyonu parkın farklı trenleridir. Bunların arasında 82 yaşındaki ahşap hız treni de vardır. Park, bütün yaş grupları ve farklı heyecan seviyesi arayanlar için toplamda 33 farklı eğlence treni ve de aralarında atış ahırları, oyun salonları ve daha pek çok farklı aktivitenin bulunduğu 78 atraksiyon daha ziyaretçilerine sunmaktadır.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.