​Eğlence Ve Rekreasyon Sektörünün Giderek Büyüyen Potansiyel Gücü

Gerçekleşen Uluslararası Konferansta Eğlence ve Rekreasyon Sektörünün Potansiyel Gücü ile Spor ve Rekreasyon Faaliyetlerinin Şehir Hayatındaki Önemi Tartışılıyor.


Yayımlanma : 22.11.2016
Eğlence Ve Rekreasyon Sektörünün Giderek Büyüyen Potansiyel Gücü

Tureks Uluslararası Fuarcılık A.Ş tarafından bu yıl 4.sü gerçekleşecek olan Uluslararası Eğlence – Etkinlik, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX, 1-3 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleniyor.

Geçmişten günümüze insanların aileleri ve sevdikleri ile birlikte vakit geçirdikleri eğlence ve dinlence alanları bir ihtiyaç olmuştur. Son dönemlerde özellikle bu ihtiyacı karşılayan en önemli kurumlar yerel yönetimler olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Yarattıkları rekreasyon alanları ile sektörün en önemli paydaşları durumunda olan belediyeler her geçen gün yeni yatırımlarla sektörün büyümesine de katkı sağlamaktadırlar.

konferans uzun logo

Eğlence- Rekreasyon Sektörü ve Paydaşları bir araya geliyor

Eğlence ve dinlence alanlarına olan ihtiyaç kendi ekonomisini ve endüstrisini yaratarak üreticiler, yatırımcılar ve hizmet sağlayıcılar açısından bir fırsat oluşturmuştur. Temalı açık alan eğlence merkezleri ,  AVM ler içerisinde oluşturulan kapalı alan eğlence merkezleri, turizm  tesislerinde yer verilen su parkları ile temalı alanlar ve tüm bu alanlarda gerçekleştirilen etkinlikler, AVM’leri, otelleri, turizm tesislerini ve etkinlik firmalarını sektörün diğer önemli paydaşları konumuna getirmektedir. Konferansın ilk günkü oturumunda, paydaşlar arasındaki sorun ve öneriler değerlendirilerek stratejik yol haritası belirleniyor olacak.

 

 

Spor ve Rekreasyon Faaliyetlerinin Şehir Hayatına Kattığı Anlam ve Önem Tartışılıyor

Konferansın ikinci günü  ATRAX 2016 Teması “Sporcu şehirler daha eğlenceli…” çerçevesinde spor ve rekreasyon faaliyetlerinin şehir hayatına kattığı anlam ve önem üzerinde durulacağı oturumda belediye başkanları, akademisyenler, üretici sektör firmaları, sporu destekleyen kurumsal firmalar bir araya geliyor.

 

 

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.