​Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Röportajı

Dev projelerimizle birlikte 2017’de doğa ve tabiatla iç içe yeşil bir Erzurum için yeni sosyal ve çevresel yatırımları hayata geçireceğiz


Yayımlanma : 27.01.2017
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Röportajı

Erzurum’da rekreasyon alanları oluşturma konusunda belediye olarak başarılı projelere imza attınız. Gelecek yıllarda rekreasyon alanlarına ne gibi yatırımlar yapmayı düşünüyorsunuz?

Mehmet Sekmen: 2017 yılı Erzurum, Büyükşehir Belediyesi’nin kalkınma seferberliğine tanık olacak. Dev projelerimizle birlikte 2017’de doğa ve tabiatla iç içe yeşil bir Erzurum için halkımızın nefes alabileceği yeni sosyal ve çevresel yatırımları hayata geçireceğiz. Bizim değişim hareketinde temel manifestomuz; Yeşil bir Erzurum’dur. Yaptığımız devrim niteliğini taşıyan kentsel tasarım çalışmalarımızın özünde halkı, yöresi, çevresi, bölgesi ve Türkiye ile aynı değişim entegrasyonuna dahil olan bir Erzurum bulunmaktadır. Örnek mimari tasarımlarla Avrupa şehirleri gibi kentsel Rönesans devri yaşayan şehrimiz, bilim adamlarının öngörülerinde yer aldığı gibi gelişen kentler, kültür kentleri, yeşil kentler ve paylaşan kentler gibi farklı şehir akımları arasında yerini alacaktır.  

 

Olimpiyat Parkı’nda yer alan ekipman çeşitliliği konusunda bilgi verebilir misiniz? Parkı ziyaret edenler hangi aktiviteleri yapabilmektedir?

Mehmet Sekmen: Olimpiyat Parkı; 245 bin 327 metrekarelik alan üzerinde çocuk oyun alanlarından gezi, oturma, mesire ve spor merkezlerine varıncaya kadar sosyal birçok etkinliğin gerçekleştiği bir parktır. Olimpiyat Parkı, içerisinde her türlü sosyal hareketliliğe imkânın sunulduğu, kentin en güzel dinlenme mekânlarından biridir. Vatandaşlarımızın piknik yaparak dinleneceği bu yerde aynı zamanda 5 bin kişilik Güreş Arena Stadı’mızda bulunmaktadır. Uluslararası Altın Kemer Karakucak Güreşleri’ni buradagerçekleştiriyoruz.

 

Son olarak Shining Star Awards- Eğlence ve Rekreasyon Ödülleri’nde bu yıl Olimpiyat Parkı ile “En Başarılı Belediye Parkı” ödülünü kazandınız. Bu konuyla ilgili görüşlerinizi paylaşabilir misiniz?

 

Mehmet Sekmen: Öncelikle ATRAX Fuarı ve Shining Star Awards- Eğlence ve Rekreasyon Ödülleri’ni düzenleyen tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Olimpiyat Parkı, Türkiye ve Orta Doğu’da sektörel fuarlar organize eden Tureks Uluslararası Fuarcılık  tarafından gerçekleştirilen Eğlence ve Rekreasyon Ödül Töreni’nde “En Başarılı Belediye Parkı” seçildi. Bizleri bu ödüle layık gören herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu ödül  bizi çok mutlu etti. Yaptığımız çalışmalarımızın ödüllendirilmesi şehrimizin gelişimi için oluşturduğumuz nihai hedefe giden yolda bizi hem heyecanlandırıyor hem de şevkimizi daha da artırıyor.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.