​Shining Star Awards’ta 2 kategoride ödül sahibi ; DAL LUNAPARK

Shinning Star Awards’ ın en güzeli tarafı, bizleri her sene yeni proje tasarlamamıza öncülük ediyor olması...


Yayımlanma : 31.01.2017
Shining Star Awards’ta 2 kategoride ödül sahibi ; DAL LUNAPARK

  • Bu yıl ATRAX Fuarı Dal Lunapark için nasıl geçti?

Bu yıl ülkemiz çok kritik ve zorlu bir süreçten geçmektedir. Buna rağmen ATRAX Fuarına olan ilgi firmamızca başarılıdır diyebiliriz. Yeni yaptığımız ürünümüz belediyeler tarafından oldukça ciddi bir şekilde ilgi çekmiş olup, dönüş olmasının sevincini yaşıyoruz. Bütün ATRAX çalışanlarına saygı ve şükranlarımı sunarım. 

  • Bu sektöre girişiniz, bu sektörde çalışmalarınıza başlamanız nasıl oldu?

Kurucumuz rahmetli Dedem Abdülbaki Dal, 1958 senesinde Ankara Lunaparkı’na atlı karınca imal ederek sektöre adım atmıştır. Sonrasında en büyük amcam ve babam, dedeme yardım ederek imalathaneyi büyütmüşlerdir.  Babam bu sırada yüksek makine mühendisliğini bitirerek dedem den bayrağı devir almıştır. 1984 yılında da Gebze de bulunan üretim tesisini kurmuş ve halen daha Yönetim Kurulu Başkanı olarak Dal Lunapark’ın başındadır. Üretimin %95’i yurtdışına olan firmamıza ait 6 adet Dal tema park adı altında işletmemiz bulunmaktadır.

  • Lunaparklar dışarıdan bakıldığında çok renkli bir dünya ama o kadar renkli olmayan görünmeyen bir yüzü de var lunaparkların. Lunaparkçılığın hizmet vermek açısından ne gibi zorlukları var?

Öncelikle yaptığımız işin gerçekten farkında olmamız gerekli. Çünkü bizler insanları eğlendiriyoruz ve onların can güvenliğinden sorumluyuz. Lunaparklarda ki oyuncaklar aynı canlı gibidir. Her sabah onların bakımlarını yapar, kontrolden geçirir ve müşteri almadan defalarca test yaparız. Ürünlerin gün, ay ve yıllık periodik bakımları olur. Üniversiteden uçak bölümünden hocalar eşliğinde oyuncakların bakımını ve yorulma analizlerini yaparız. Ömürleri geldiğinde de değiştiririz. Böylelikle gelen müşterilerimize sonsuz bir güvenlik sunarız. Sonraki aşama çalışanların eğitimidir. Oyuncak kullanımdan- diksiyon eğitimine kadar haftada 2 kez olmak üzere özel eğitmenler tarafından eğitim verilmektedir. Her yıl değişim şarttır ve biz her yıl bir lunaparkta 2 adet oyuncak değiştiririz ve bu bizim her sene kapı giriş sayımızda artış sağlamaktadır.

  • Fuarda sergilediğiniz Alpine Coaster Dağ Kızağı ürününüzle ilgili bize bilgi verebilir misiniz ?

Bu ürün, son zamanlar da çok sevilmiş ve belediyeler tarafından talep gören macera park konseptine giren, kurulacak olan bölgenin şartlarına göre yol güzergahı yapılan raylı eğlence sistemidir. En az yol uzunlugu 250 metre olmalıdır. Her araç 2 kişilik olup ailelerin çocukları ile beraber binebileceği sistemdedir. Her araçta mekanik ve elektronik fren sistemi mevcuttur. Inox malzemeden üretilmesi de doğa şartlarında uzun yıllar eskimesini gecikmektedir.

  • Shining Star Awards’da bu yıl “ En Başarılı Lunapark” ve “En Başarılı Yeni Ürün” kategorilerinde 2 ödül kazandınız. Bu konuyla ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

Dal Lunapark ailesi olarak tabi ki gururluyuz. Bu ödüller bizim değil, bütün emeği geçen Dal Lunapark ailesinindir. Shinning Star Awards’ ın en güzeli tarafı, bizleri her sene yeni proje tasarlamamıza öncülük ediyor olması. İster istemez her sene ortaya yeni bir ürün koymak zorunda kalıyorsunuz. Bu sayede ülkemize artı olarak ihracat katıyor ve yerli malı yaparak paramızın da ülkemizde kalmasını sağlıyoruz. Umarım bundan sonra da sanayiciler olarak  yeni bir çok projeye imza atarız. Emeği geçen bütün herkese sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.