​ViaSea Tema Park İş Geliştirme Müdürü Zafer Mıhçakan Röportajı

Hedefimiz,eğlence denildiği zaman Türkiye’de akla gelen ilk marka olmak


Yayımlanma : 31.01.2017
ViaSea Tema Park İş Geliştirme Müdürü Zafer Mıhçakan Röportajı

  • Kısaca firmanız ve hizmetleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dünya’nın ilk beş fonksiyonlu marinası olan Tuzla Viaport Marina’da eğlenceyi denize en yakın noktada misafirlerimizle buluşturuyoruz. ViaSea Tema Park ile mutlu etmeyi, ViaSea Akvaryum ile farkındalık ve eğitimi, Via Entertainment ile alışveriş için ayrılan süre içerisinde misafirlerimizi sosyalleşebileceği bir ortam sunuyoruz. Bulunduğumuz konum itibariyle ViaSea sadece bir İstanbul projesi değil; Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Bursa gibi illere yakınlığıyla bir bölge projesidir. Özellikle Sabiha Gökçen Havalimanına 10 dk mesafesiyle dünyaya açılan bir kapının hemen yanı başındadır.  

  • Eğlence- Etkinlik sektörü gün geçtikçe gelişme gösteriyor. Siz sektörün bu gelişimini nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce önümüzdeki süreçte sektörel anlamda ne gibi değişimler/ gelişmeler olacak?

Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Son yıllarda giderek artan eğlence sektörü yatırımları 2017 yılı içerisinde durağan bir seyir izleyeceğini düşünüyoruz. Bizim gibi sektöre yön veren firmaların durağan bir seyir izlemesi mümkün olamayacağı için 2017 yılı içerisinde birçok yeniliğe imza atacağımızın müjdesini vermek isteriz.

  • Eğlence ve Aktivite pazarına yatırım yapmayı düşünenlere önerileriniz nelerdir? Rakiplerinizden sizi ayıran özelliğinizin ne olduğunu düşünüyorsunuz?

ViaSea, 7’den 77’ ye herkesin kendinden bir şeyler bulabildiği, açık ve kaplı mekan alternatifleriyle sezonluk kavramını ortadan kaldıran, bir günlük tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz, denizin kenarında değil, denizin içinde olan bir yaşam alanıdır.

Tema Park, Akvaryum, Aile Eğlence Merkezinin, Outlet Shopping ve Marina’nın bir arada olduğu dünyada tek tesistir. 

  • Viasea olarak kısa ve uzun vadedeki hedefleriniz nelerdir?

Kısa vadede eğlence denildiği zaman Türkiye’de akla gelen ilk marka olmak, uzun vadede de Uluslararası pazarda alışveriş ve eğlence turizminde Türkiye’ ye gelmek için en önemli nedenlerden biri olabilmektir.

  • Via Sea içerisinde gerçekleştirilen etkinlikler ve aktiviteler hakkında bilgi verebilir misiniz?

ViaSea içerisinde dönemsel olarak Eğlenceli Bilim Merkezi, Fotoğraf ve Resim Sergileri, Buz Pateni, Atıklarla Sanat Atölyeleri, Çocuk Tiyatroları gibi aktiviteler düzenlemekteyiz ve Türkiyenin ilk 500 kurumsal firmasının %60 ını barındıran Tuzla-Gebze bölgesinde kurumlar için ayrı organizasyonlar ve etkinlikler yapmaktayız.

  • ATRAX Fuarı bu sene ViaSea için nasıl geçti?

Tüm eğlence tesislerimizin faaliyete geçmiş olduğu Temmuz 2016 tarihini bir başlangıç olarak ele alırsak, sektörde kendimizi gösterdiğimiz ilk fuardır ATRAX. Bu anlamda fuarınızda bulunan sektör oyuncularına ve yerel yönetimlere kendimizi tanıtma fırsatı bulduğumuzu söyleyebilirim.

  • Son olarak bu yıl Shining Star Awards- Eğlence ve Rekreasyon Ödülleri töreninde Via Marina Yapım AŞ (ViaSea) olarak 3 ödüle birden layık görüldünüz.  Bu konuyla ilgili duygu ve düşüncelerinizi  paylaşabilir misiniz?

ViaSea Tema Parkımızla En başarılı temalı açık alan eğlence merkezi, ViaSea Akvaryumumuzla en başarılı temalı kapalı alan eğlence merkezi, Viaport Marinamızla en  başarılı AVM eğlence alanı kategorilerinde üç ödül birden almaya hak kazandığımız için başta Tureks ailesine, ödül komitesine; sonrasında Tesislerimizin oluşumunda gerek bedenen, gerek zihnen emek veren tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Emeklerin karşılığının alınması gibi insanı yeryüzünde daha fazla mutlu edebilecek bir nedenin olmadığını düşünüyoruz.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.