​Muş'ta Kar Festivalle Eğlenceye Dönüştü

MUŞ Gençlik Meclisi öncülüğünde düzenlenen 2'nci Uluslararası Muş Kar Festivaline katılanlar, eğlenceye doydu


Yayımlanma : 20.02.2017
Muş'ta Kar Festivalle Eğlenceye Dönüştü

Valilik, Belediye, Alparslan Üniversitesi ile Muş Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destek verdiği Muş Kar Festivaline çok sayıda vatandaş ve üniversiteli öğrenci katıldı. Güzeldağ Kayak Merkezinde yapılan organizasyonda kayak, voleybol ve paraşüt turnuvaları düzenlendi. Gençler festivalde halay çekmeye doymadı. Kar festivaline katılanlara öğle vakti mangalda pişirilen sucukla ekmek ve tatlı ikram edildi.

Muş'taki "2. Kar Festivali" kapsamında bir araya gelen yamaç paraşütçüleri de, "Doğu" denilince insanların aklına terörün gelmemesi ve yörenin turizmine katkı sunmak için gösteri yaptı.

Karı eğlenceye dönüştürdüklerini ve bu tarz etkinliklere önem vereceklerini beliren Belediye Başkanı Feyat Asya, "Karın bildiğimiz sefalet olmaktan çıkıp, eğlence aracı olduğunu bugün burada görüyoruz. Dostlarla, gönül dostlarıyla bu meydan da buluşmanın neşesini ve sevincini yaşıyoruz. Muş'un kadim medeniyetlere ev sahipliği yaptığından ötürü hak ettiği şekilde temsil edilmesine katkı sağlayan bütün paydaşlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.