​Skatepark’ın Öncüsü: “Cino Skatepark”

Cino Skatepark’ın Misyonu, Geçmişte Yaşanan İmkansızlıklara Bugün Bir İmkan Tanımak


Yayımlanma : 11.02.2016
Skatepark’ın Öncüsü: “Cino Skatepark”

Gençliğin bitmez tükenmez enerjisi ve farklı olana duyulan merak ile yola çıkan Cino Skatepark’ın misyonu, geçmişte yaşanan imkansızlıklara bugün bir imkan tanımak üzerine kurulu. Marifetlerini daha fazla insana gösterebilmek adına sürekli gelişim için uğraşan gençlere güvenli ve uygun alanlar yaratmak için çalışmalarına devam eden Cino Skatepark, bu işe farklı şehirlerde in lineskate (paten), skateboard (kaykay), freestyle BMX (akrobatik bisiklet) gibi hareket ve macera sporu yapılabilecek çok amaçlı parkların proje ve inşası ile başlamış.

Cino Skatepark, sektördeki ilk serüveni 1997 yılında Lykia World projesi olmuş. 2006 yılında ise, Avrupa’nın en büyük skateparkı olan İzmit Skatepark ile ilgileri üzerine toplamış. Son olarak 2013 yılında teknoloji ve yenilikleri Dünya çapında takip eden ve uygulayan bir kuruluş olduğunu vurgularcasına, sınırlarını aşarak Avrupa’nın en büyük skateparkı olan Antalya Lara Skatepark’ı inşa ederek sektördeki yerini korumuş ve alanında öncü olmaya devam etmiştir.

Cino Skatepark sadece yeni skateparklarlar inşa etmekle kalmamış, Türkiye Inline Skate şampiyonalarında ilk üç sırayı paylaşan, teknik donanımlı ve profesyonel sporculardan oluşan ekibi ile, hayata geçirdiği tüm projelerin tanıtım ve organizasyonlarında yer almıştır.

Cino Skatepark, başarılı projelerine yenilerini eklemek için sürdürdüğü çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.