​Polin Waterparks Ar-Ge Merkezi Oldu

Polin Waterparks, Türkiye'nin sayılı Arastırma- Gelistirme (Ar-Ge) merkezlerinden biri olmanın gururunu yaşıyor


Yayımlanma : 01.03.2017
Polin Waterparks Ar-Ge Merkezi Oldu

%100 yerli sermaye ve is gücüyle hizmet veren, su parkları tasarım, mühendislik, üretim ve montajında sektörün global lider markası, Polin Waterparks, Türkiye'nin sayılı Araştırma- Geliştirme (Ar-Ge) merkezlerinden biri olmanın gururunu yaşıyor. Polin Waterparks böylece kendi sektöründe Ar-Ge merkezi olan ilk firma oldu.    

 1976 yılında kurulan ve 40. yılını geride bırakan Polin Waterparks nitelikli inovasyon çalışmalarıyla Ar-Ge Merkezi belgesine layık görüldü. 28 Aralık 2016 tarihinde resmi başvurusunu gerçekleştiren Polin Waterparks'ın dosya değerlendirmesi ve hakem atamaları 12 Ocak 2017 tarihine kadar sürdü. 19-23 Ocak 2016 tarihlerinde hakem ziyaretleri gerçekleşti. 21 Şubat 2017 tarihinde Ankara'da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda yürütülen denetlemelerin ardından, firma Ar-Ge Merkezi belgesi ile belgelendirildi. Haber, 22 Şubat 2017 itibariyle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın web sitesinde yayınlanarak duyuruldu. 2015 ve 2016 yıllarında Türkiye İhracatçılar Merkezi (TİM)'in yayınladığı listede Ar-Ge'ye en çok yatırım yapan 200 şirketten biri olmayı da başaran Polin Waterparks, bu önemli belgeyle kendi sektöründe bir ilki daha gerçekleştirmiş ve Ar-Ge gücünü tescillemiş oldu.

Farklı sektörlerdeki yerli markaların sahip olduğu Ar-Ge Merkezi belgesi, kurumların Türkiye ekonomisine yaptığı yatırımın önemli bir göstergesi sayılıyor. Üniversitelerle akademik tabanlı isbirliği çalısmalarına önem veren Polin Waterparks, özgün tasarım ve patent odaklılığını sürdürürken, su parklarında inoavatif uygulamalar konusunda öncü konumda bulunuyor.

 Ar-Ge Merkezi belgesi ile yine ilkler hedefleniyor.

Polin Waterparks, Ar-Ge stratejisinde finansal, müşteri ve süreç perspektifleri ile besleyen; öğrenme, yaygınlaştırma ve inovasyon kültürünü odağına alıyor. 2006 yılında kaydırak üretiminde son teknoloji olan ve daha önce uygulanmamış Light-Resin Transfer Molding (L-RTM) kapalı kalıp teknolojisini de sektöre kazandıran Polin Waterparks'tı. Su parkı sektöründe tarihi değistiren bu gelişmeden sonra, Polin Waterparks ışıklı, desenli, şeffaf, ses entegre ve özel tasarım kaydırak uygulamalarıyla her yıl sektöre yepyeni uygulamalar kazandırdı. Polin Waterparks, sektöre kazandırdıklarıyla 2016 yılında Amerika Birlesik Devletleri'nde Dünya Su Parkları Birliği'nce ( World Waterpark Association) sektörün en prestijli ödülü olan "Leading Edge" ödülüne layık görüldü. 2010 yılında lanse ettiği ve sektörde yeni bir kilometre taşı olarak gösterilen Dünya'nın ilk kendinden temalı su kaydırağı olan "King Cobra" su kaydırağı, 2012, 2013, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında üst üste "Avrupa' nın en iyi su kaydırağı", 2013 yılında ise Kompozit Sanayicileri Derneği tarafından "Eğlence Sektöründe En İnovatif Ürün" seçilmişti.

Polin Waterparks, tüm üretimini 35,000 m2'lik, adeta bir kompozit üretim akademisi olan fabrikasında Türkiye'de gerçekleştiriyor. 100 ülkede kendi markasıyla 2500'ün üzerinde su parkı projesini hayata geçirmiş olan Polin Waterparks, sektöründe dünyanın en geniş ürün çeşitliliğine sahip markası olarak biliniyor. 

Polin Waterparks, 2017 yılında da ürünlerini ve hizmetlerinin verimliliğini artırarak, müşterilerine daha fazla yenilik ve daha kaliteli hizmetler sunmayı amaçlıyor. Ar-Ge yatırımlarını geliştirerek teknoloji ve inovasyonda Türkiye'yi global arenada başarıyla temsil etmeyi ve öncü kimliğini korumayı hedefliyor.

 

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.