​Spor Tırı Bursa'yı Geziyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, spor kültürünün küçük yaşlarda aşılanması hedefiyle geniş katılımlı etkinliklere imza atmaya devam ediyor.


Yayımlanma : 06.03.2017
Spor Tırı Bursa'yı Geziyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yapılan ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü koordinatörlüğünde düzenlenen Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri (BOSE) sayesinde her yıl binlerce çocuğu sporla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek olacak çalışması Spor Tırı ilçelerde öğrencileri sporla buluşturmaya başladı.

İlk olarak dağ yöresi olarak adlandırılan, Harmancık, Büyükorhan, Keles ve Orhaneli ilçelerinde 20 Şubat -3 Mart tarihlerinde etkinliklerini sürdüren BOSE Spor Tırı 6500 öğrenciye spor yapma imkanı sağlarken, öğrenciler etkinliğin ileriki aylarda yeniden yapılmasını istedi. Spor Tırını ziyaret eden öğrenciler tarafından şölen havası şeklinde geçen etkinliklerde genç sporcular katıldığı her faaliyet sonrasında madalya ile ödüllendirildi.
Toplamda 240 bin öğrenciye ulaşacak olan ’Spor Tırı’nın bir sonraki durağı İznik olurken, 15-16 Mayıs tarihlerinde Yıldırım ilçesiyle etkinlik son bulacak.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.