​Maltepe Ördekli Park'la Yeniden Canlandı

Çankaya Belediyesi tarafından yenilenen Ördekli Park, Maltepe sakinlerinin yoğun katılımıyla açıldı.


Yayımlanma : 09.03.2017
Maltepe Ördekli Park'la Yeniden Canlandı

2017 yılında 50’ye yakın açılış ve temel atma töreni yapacak olan Çankaya Belediyesi, ilk olarak yenileme çalışmalarını tamamladığı Ördekli Park’ın açılışını yaptı. Park, çocuk oyun alanları, süs havuzları, köpek gezdirme alanları, basketbol sahası gibi donanımları ve adını aldığı ördekleriyle semt sakinlerinin bir araya geleceği önemli bir aktivite merkezi olacak.
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, semt sakinleri ve muhtarların yoğun olarak katıldığı açılışta "Nerede kalmıştık?" sorusunun yanıtını verdi. Geçen senenin son 3 ayında 27 açılış ve temel atma töreni düzenlediklerini anımsatan Taşdelen, en son 27 Aralık’ta Yıldız’da yapımı devam eden Çankaya Belediyesi Sosyal Tesislerinin temel atma töreninde bir araya geldiklerini belirtti. Araya kış mevsimi girdiği için açılış ve temel atmalara ara verdiklerini ifade eden Taşdelen, 2017 yılında da 50’yi aşkın temel atma ve açılış programı gerçekleştireceklerini söyledi.                                                                                                                                            
Ördekli Park açılışının 2017 hizmet serisinin başlangıcı olduğunun altını çizen Taşdelen, pazar yeri, kreş, park, havuz projelerinin temel atma ve açılışlarıyla Çankaya’da pek çok ilki gerçekleştireceklerini belirtti. Okul tadilatlarından taksi durağı ve ibadethane yenilemelerine kadar hiçbir ilçe belediyesinin yapamayacağı ölçekte bir hizmet atağına girdiklerine vurgu yapan Taşdelen, en iyi hizmet veren belediye ödülünün yanı sıra en iyi park projesi ile Çankaya’ya iki önemli ödül kazandırdıklarını söyledi. Taşdelen, "Mustafa Kemal’in ilçesi Çankaya’yı Türkiye’nin örnek ilçesi yapmak için hayırlı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz" dedi. Ördekli Parkı’n da Kuğulupark gibi bir marka olacağını söyleyen Taşdelen, semt sakinlerine hayırlı olmasını diledi.
Taşdelen’in ardından kürsüye gelen Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, Çankaya Belediyesinin yaptığı hizmetler ve almış olduğu başarı ödülleriyle kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.