​Dal Lunapark Her Yerde

Gebzenin Gururu Firma, Gölbaşı 'Şehir Parkı'nın Dönme Dolabını Yapacak


Yayımlanma : 24.03.2017
Dal Lunapark Her Yerde

Gebze’deki ilk atölyesini 1984 yılında açan ve o günden sonra lunapark oyuncakları üretiminde ve işletmeciliğinde sektörünün önde gelen firması olmayı başaran Dal Lunapark, büyük projeleri ile atılım yapmaya devam ediyor. Dal Lunapark üretiminin yanısıra, Viaport, Tekirdağ, Darıca ve Gebze de kurup işletmeciliğini yaptığı Lunapark ve Temaparkların ve Gebze Center AVM deki Eğlence Merkezinin de işletmeciliğini  yapıyor.

Gerek yaptığı ihracatlarla yurtdışında, gerekse yurt içindeki Tema Parklarda bilinen ve tercih edilen bir firma olduklarını  belirten Dal Lunapark A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Dal, Biz işimizi iyi yapan ve yaptığımız oyuncaklarla da eğlendirdiğimiz insanlarımızın  her türlü güvenliğini düşünen bir firmayız. Sattığımız ya da kurduğumuz oyuncakların  bakımları periyodik olarak yapılır. Çalışanlarımızı ve bu oyuncakları kullanan elemanları sürekli eğitimden geçiriyoruz dedi.

42 METRE TAMAMEN YERLİ

33 yıldır Gebze’de faaliyet gösteren ve üretiminin %90’ını Almanya, Hollanda, İngiltere, Fransa başta olmak üzere çeşitli Avrupa ülkeleri ve Irak, Ürdün, Cezayir, Lübnan gibi Arap Ülkelerine de ihraç eden, Lunapark sektöründe bir Dünya markası haline gelen Dal Lunapark, Ankara Gölbaşı  Belediyesinin Dönme Dolap ihalesini kazandı. Gölbaşı’nda Belediyenin  120 bin m2 de yapacağı  Şehir Parkına inşa edilecek 42 metre, 20 kapalı kabinli dev dönme dolabı Dal Lunapark yapacak. İlçenin en yüksek yerine panoramik görüntü sağlayacak olan dönme dolap projesi ile ilgili planları hazırlayan Dal Lunapark Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Dal, önümüzdeki günlerde bu oyuncağın üretimine başlayacaklarını belirtti.

Yüzdeyüz yerli sermayenin ve Türk mühendis ve ustalarının yapacağı en büyük dönme dolap olma özelliği de taşıyan proje için, bir çok yabancı firma olmasına rağmen, yüzdeyüz yerli olarak Dal Lunapark’ın projeyi üstlendiğini belirten Özcan Dal, “ Türk ekonomisinin ve yerli sanayinin atılım yapmak üzere olduğu bir dönemde bu tür projelere imza atmak elbette her anlamda önemli. Bize güvenen ve bu işi bizim yapabileceğimize inanan insanları mahcup etmeyeceğimize inancım tamdır. Gölbaşı halkı çok modern, kullanışlı ve örneği olmayan devasa bir oyuncağa kavuşacak” dedi.  Dal Lunaparkın inşa edeceği  dönme dolap tamamlandığında Mogan ve Eymir Gölü’nü tepeden seyretme imkanı bulacaklar.

 

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.