​Kahramanmaraş yeşile bürünüyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, “Kent merkezinde ne varsa tüm ilçelerimizde olacak. Kahramanmaraş bütünüyle yemyeşil olacak” dedi


Yayımlanma : 27.03.2017
Kahramanmaraş yeşile bürünüyor

Kahramanmaraş'ta son 2 yılda yaptığı park, bahçe ve rekreasyon alanlarıyla Türkiye'nin en çok yeşil alan çalışmasını gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç'un talimatıyla yıllardır virane halde olan Ceyhan Nehri kıyısına yapılacak rekreasyon alanı için kollar sıvandı. Kent merkezinin dışında ilçelere yaptığı çalışmalarla da halkın yıllardır özlem duyduğu hizmetleri hayata geçiren Başkan Erkoç'un bu tavrı büyük takdir topluyor.

90 DÖNÜMLÜK ALAN
Bugüne kadar virane görünümden kurtulamayan Ceyhan Nehri kenarındaki 90 dönümlük alanda rekreasyon çalışmalarının başlaması talimatını veren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, tamamlanan uygulama projesini titizlikle inceledi. Pınarbaşı Mesire Alanı'ndan farklı olarak burada daha çok sosyal aktivitelere önem verilmesi gerektiğini belirten Erkoç, bölgenin sosyo - ekonomik yapısı ve ihtiyaç programı doğrultusunda bir alan oluşturulmaya çalışıldığı belirtti. Mimari tasarımlarda engelli vatandaşların da unutulmadığı rekreasyon alanında 42 bin 500 metrekarelik yeşil alan var. Bina yapısı olarak kafeterya, çayevi, tuvalet ve depo bulunuyor. 6 adet çocuk oyun alanının bulunacağı rekreasyon alanında bin 200 metre bisiklet yolu, mini futbol ve basketbol sahası, yetişkinler için egzersiz alanları, yürüyüş yoları, otoparklar, piknik alanları bulunacak.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.