​Türkiye’nin İlk Uzay Yolcusu LEGOLAND’de Çocuklarla Buluştu

LEGOLAND Discovery Centre, uzay temalı yeni oyun alanı Space M’i, Türkiye’nin ilk uzay yolcusu Halil Kayıkçı ve çocukları bir araya getirdiği bir etkinlikle tanıttı.


Yayımlanma : 24.04.2017
Türkiye’nin İlk Uzay Yolcusu LEGOLAND’de Çocuklarla Buluştu

İstanbul, 22 Nisan 2017 - İstanbul’un, çocuklar ve aileleri için tasarlanmış en eğlenceli merkezi LEGOLAND® Discovery Centre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda küçük misafirlerini uzayla tanıştırdı. Lansmanı yapılan uzay temalı yeni bölümü Space M’de, Türkiye’nin ilk uzay yolcusu olarak tarihe adını yazdırmaya hazırlanan Halil Kayıkçı ile buluşan çocuklar sorularıyla hem şaşırttı, hem de eğlenceli anlar yaşattı.

Büyük ilgi gören etkinlikte, uzay yolcusu olma hayalini nasıl gerçekleştirdiğini miniklerle paylaşan Halil Kayıkçı, gelen sorular karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Çocuklardan gelen sorulardan bazıları salonda gülüşmelere neden oldu. En çok uzay kıyafeti ve uzayda yaşamla ilgili sorular soran miniklerden bazıları Halil Kayıkçı’yı terletti. Özellikle, “Uzayda bitki yetişiyor mu?” ve “Astronot kıyafetinin içindeyken tuvaletimiz gelirse ne yapacağız?” soruları gülüşmelere neden olurken, Halil Kayıkçı miniklerin sorularını ilgiyle dinledi ve cevapladı.

Etkinlikte Space M bölümündeki roketin hep bir ağızdan geri sayım yapılarak fırlatılması eğlenceli anlara sahne oldu. LEGOLAND® Discovery Centre’ın çocukları eğlendirirken öğreten bu güzel etkinliğe kendisini davet etmesinden dolayı mutlu olduğunu belirten Kayıkçı kısa bir açıklama yaparak, “Space M uzaya meraklı çocukların kaliteli vakit geçirebileceği çok eğlenceli bir konsepte sahip. Bu alanın ilgi göreceğine inanıyorum, çocuklar uzay konusunda artık gerçekten bilgili ve zaman zaman gelen sorular beni bile zorluyor ve çok ilginç olabiliyor. Olaylara bakış açıları yetişkinliklerden çok daha farklı olduğu için onlarla zaman geçirip sorularını cevaplamak beni de geliştiriyor” dedi.

LEGOLAND® Discovery Centre’ın lansmanını yaptığı yaklaşık 95 bin adet LEGO® parçasından oluşan uzay temalı yeni alanı Space M’de çocuklar, ebeveynleriyle birlikte eğlenirken evrenin sırlarını keşfetmenin keyfini yaşayacaklar. Geleceğin astronotları LEGO® parçalarıyla kendi roketlerini tasarlayıp uzaya gönderecek, uzaktan kumandalı uzay istasyonlarında galaksiler arası bir yolculuğa çıkarak hayal güçlerinin sınırlarını zorlayacaklar.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.