​KidzMondo’dan Suudi Arabistan’da Çocuklar için 7 Yeni Temalı Park Girişimi

KidzMondo Yedi Adet Eğlenceli Eğitim Temalı Parkı Kurmak Üzere Abdul Rahman Saad Al-Rashid and Sons ile Franchise Anlaşması İmzaladı


Yayımlanma : 11.02.2016
KidzMondo’dan Suudi Arabistan’da Çocuklar için 7 Yeni Temalı Park Girişimi

KidzMondo birincisi Riyad’da olmak üzere yedi adet eğlenceli eğitim temalı parkı kurmak üzere Abdul Rahman Saad Al-Rashid and Sons ile franchise anlaşması imzaladı.
Franchise anlaşması Abdul Rahman Saad Al-Rashid and Sons CEO’su Suleiman Bin Abdul Rahman Al-Rashid, ile Kidz Holding yönetim kurulu başkanı ve KidzMondo konseptinin yaratıcısı olan Ali Kazma tarafından imzalandı. Tesisler önümüzdeki on yıl içerisinde inşa edilecek ve toplam 133 milyon dolara mal olacak.

KidzMondo’nun ana fikri 2 ila 14 yaşları arasındaki çocuklar için inşa edilen ve onlar tarafından yönetilen ufak bir şehir inşa etmek. Minyatür şehir kendi ekonomisine ve Kidlar adı verilen kendi para birimine sahip. İlk şubesinin Riyad’da 2017 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanıyor.
Ali Kazma, “Özellikle Suudi Arabistan olmak üzere GCC ülkelerini yenilikçi eğlence ve eğitim projelerimiz için stratejik bir pazar olarak gördük. Ayrıca bu sözleşmeyi imzalayarak ve Arap dünyasının en büyük pazarına girerek büyük başarı elde etmeyi bekliyoruz. Bu adım bizim, özellikle Arap körfezinde bulunan Arap ülkeleri olmak üzere, dünyanın farklı ülkelerine yayılma planımızı desteklemekte.”diye konuştu.
Al Rashid ise, “Kidz Holding ile birlikte çalışmak ve KidzMondo’nun Suudi Arabistan franchise’ını almak bizim için büyük bir zevk. KidzMondo’nun diğer ülkelerdeki üstün başarısı bu projeye girmemizdeki en büyük etken oldu.” ifadelerini kullandı.

Lübnan, Türkiye ve yakın zamanda BAE olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinde KidzMondo temalı parkları bulunmakta. Marka aynı zamanda yakın tarihte Mall of Qatar için Aura Retail Company ile Qatar’ın tamamını kapsayan özel bir franchise anlaşması imzaladı. Bu tesisin ise 2016’nın birinci çeyreğinde açılması planlanıyor.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.