​Sağlık İçin Şimdi Hareket Zamanı

"Sağlıklı Yaşam İçin Şimdi Hareket Zamanı" sloganıyla düzenlenen etkinliğin startı Bursa'dan verildi.


Yayımlanma : 02.05.2017
Sağlık İçin Şimdi Hareket Zamanı

Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Bursa'dan Denizli'ye kadar 6 günde 580 kilometre pedal çevirecek 25 bisikletçi için uğurlama töreni düzenlendi. Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği, Enerji Verimliliği ve Çevre Koruma Derneği ile Uludağ Üniversitesi Bisiklet Topluluğu üyelerinin de destek verdiği etkinlik kapsamında farklı yaş gruplarından oluşan 25 bisikletçi 6 günde, 580 kilometre yol yaparak 8 belediye başkanına ziyarette bulunacak.

Bursa’dan start alan bisikletliler Bursa-Denizli güzergahı üzerinde bulunan Harmancık, Tavşanlı, Çavdarhisar, Gediz, Uşak, Merkezefendi, Pamukkale ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlarını ziyaret edecek. Bisikletçiler, güzergâh üzerindeki şehirlerde bisiklet kullanıcılarını da kendilerine katılmaları için davet edecekler.

Merkez Nilüfer ilçesindeki bir parkta düzenlenen törende konuşan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sağlıklı toplumların ancak sağlıklı bireylerden oluşacağını belirterek, sağlık için de sporun büyük önem taşıdığını vurguladı. Altepe, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği olarak, sağlıklı kentlerin oluşması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade ederek, "Daha sağlıklı bir yaşam için spor şart. Sürekli hareket halinde ve bir aktivite içinde olunması halinde ancak sağlıklı bir toplum olabiliriz. Bugün de 'şimdi hareket zamanı' sloganıyla güzel bir etkinliğin startını veriyoruz. Hareketsizlikten kaynaklanan obezite, diyabet ve metabolik rahatsızlıklara karşı güzel bir proje. Destek veren tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu. Konuşmaların ardından startın verilmesiyle bisikletçiler, ilk durak olan Harmancık'a doğru pedal çevirmeye başladı.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.