​15 Bin Metrekarelik Dev Park

Ümraniye belediyesinin yapıyor olduğu parkta; bisiklet parkuru, spor aletleri, koşu ve yürüyüş parkuru ile çocuk oyun grubunun yer alıyor.


Yayımlanma : 17.05.2017
15 Bin Metrekarelik Dev Park

Ümraniye Belediyesi, 15 bin metrekarelik dev park yapıyor. Bisiklet parkuru, spor aletleri, koşu ve yürüyüş parkuru ile çocuk oyun grubunun yer aldığı parkın inşaatı hızla devam ediyor.

Tamamlandığında ilçenin en büyük parklarından biri olacak olan Esenkent Mahallesi’nde yapımına başlanan bu yeni park, tamamlandığında hem bölgeye nefes aldıracak hem de estetik açısından artı değer katacak. Park, sosyal ve spor alanlarıyla 7'den 70'e herkese hizmet verecek.

Bir yandan yeni parkların yapımına devam ederken diğer yandan da parkların revize çalışmalarını sürdüren Ümraniye Belediyesi; Ördekçi Gölü dere bandı rekreasyon alanı yapım çalışmasına da başladı. Rekreasyon alanı projesi içerisinde 6 takım çocuk oyun grubu, çocukların oyun ve eğlence ihtiyaçlarına cevap verirken, belirli aralıklarla yerleştirilecek. 4 takım açık hava spor aleti ile parkların çok amaçlı kullanılabilmesi için etrafına bin 500 metre uzunluğunda yürüyüş alanları ve bisiklet parkurları, 1 adet futbol sahası ve 2 adet basketbol sahası ile çocukların yanı sıra her yaştan vatandaşa hem spor yapma hem de dinlenme imkânı sağlayacak.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.