​UNIQ Açıkhava Film Festivali’nin Kapıları Sevimli Dostlara da Açık

Sinemaseverleri kalbinden vuracak bir festivale imza atan UNIQ İstanbul, en değerli dostları unutmuyor.


Yayımlanma : 29.05.2017
UNIQ Açıkhava Film Festivali’nin Kapıları Sevimli Dostlara da Açık

1 Haziran’da, bu yılın en çok konuşulan filmlerinden “La La Land” ile başlayacak ve yaz boyu sürecek olan UNIQ Açıkhava Film Festivali, evcil hayvan sahiplerini unutmuyor ve onları en değerli dostlarıyla birlikte bu keyfi paylaşmaya davet ediyor. Dileyen film severler, evcil hayvanlarıyla birlikte çimlerin üzerinde yazın tadını çıkarabilecek. 

Başka Sinema işbirliği ile yaz boyu sinemaseverleri haftanın üç günü seçkin filmlerle buluşturacak olan festival, Türkiye’nin en uzun süren açıkhava sinema festivali olacak.

Başka Sinema’nın hazırladığı program kısa filmlerden animasyona, komediden korku sinemasına, belgesellerden fantastik filmlere oldukça zengin bir seçki sunuyor. Cannes, Berlin, Venedik gibi saygın festivallerden ödülle dönmüş, Oscar kazanmış ya da aday olmuş yabancı filmler, Türkiye’de son bir yılda yapılmış en önemli bağımsız sinema örnekleri, Pedro Almodovar, Ken Loach, Jim Jarmusch, Asghar Farhadi, Reha Erdem, François Ozon, Oliver Stone, Yeşim Ustaoğlu, Pablo Larrain gibi dünyaca ünlü yönetmenlerin son filmleri, dünya sinemasının yeni yıldızları olmaya aday genç yönetmenlerin yapıtları UNIQ Açıkhava Film Festivali kapsamında yaz boyunca Salı, Perşembe ve Pazar akşamları hava karardıktan sonra UNIQ Açıkhava Sahnesi’nde izleyicilerle buluşacak.

Yepyeni filmlerin yanı sıra hem Türkiye’den hem yurtdışından klasik filmleri yenilenmiş kopyalarından izlemek UNIQ AÇIKHAVA FİLM FESTİVALİ ile mümkün olacak. Vizyona girmemiş, çok az yerde gösterilmiş son dönemin merak edilen filmlerini de yine bu festivalde yakalamak mümkün. Zaman zaman filmlerin oyuncuları ve yönetmenleri de gösterimler sırasında izleyiciyle buluşacak.

HAZİRAN PROGRAMI:

1 Haziran Perşembe LAL LA LAND
4 Haziran Pazar JULIETA
6 Haziran Salı JACKIE
8 Haziran Perşembe KISA FİLM GECESİ
11 Haziran Pazar MOONLIGHT (AYIŞIĞI)
13 Haziran Salı PRINCESS MONONOKE
15 Haziran Perşembe ELLE
18 Haziran Pazar 1) MY LIFE AS A ZUCCHINI (KABAKÇIĞIN HAYATI) 60' +
2)THE RED TURTLE (KIRIMIZI KAPLUMBAĞA) 80'
20 Haziran Salı CAPTAIN FANTASTIC (KAPTAN FANTASTİK)
22 Haziran Perşembe PATERSON
25 Haziran Pazar I, DANIEL BLAKE
27 Haziran Salı DESIERTO
29 Haziran Perşembe ALBÜM

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.