​Masal Park Ziyaretçilerini Ağırlamaya Başladı

Osmaniye'de 100 milyon lira yatırımla 35 dönüm alan üzerine inşa edilen Masal Park, ziyaretçilerine kapılarını açtı.


Yayımlanma : 09.03.2018
Masal Park Ziyaretçilerini Ağırlamaya Başladı

Ülkemizde giderek daha çok sevilen tema parklara bir yenisi daha eklendi. Osmaniye’de 35 dönümlük bir alanda binlerce ziyaretçiye eğlence ve heyecan sunmak üzere hayata geçen parkın açılışı, geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımı ile gerçekleşti.

Masal park açıldı

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ise Masal Park ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bu proje, sadece Osmaniyelilerin değil, tüm Güneydoğu Anadolu bölgesinin sosyal yasam merkezi olacak" ifadesine yer verdi.  Yerel bir otorite tarafından hayata geçirilen ilk tema parka ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kara, "Masal Park'ın projesine başlamadan önce, dünyada bu konudaki en iyi örnekleri gezdik; bölgemize en çok yakışacak projeyi oluşturduk" diye konuştu.

Yapımı 2 yıl süren Tema park’da Türk masallarının 11 farklı kahramanının dev heykelleri, kültürel ve doğal güzelliklerinden esinlenerek hazırlanan "Galata Serbest Düşüş Kalesi, Van Gölü Canavarı Roller Coaster, Pamukkale Splash Su Oyunu, Anadolu Rüyası, Nuh'un Gemisi, Karadeniz bot gezintisi" gibi oyun alanlarının yanı sıra çocuklar için 2 interaktif su oyun alanı, dev dijital oyun alanı, 2 dev tırmanma alanı da oluşturuldu.

Yılda 2 milyondan fazla kişinin ziyaret etmesi beklenen tema parkta 24 adet  tematik dükkandan oluşan bir alışveriş sokağı da yer alıyor.

Yapılan açıklamalarda, 2 yılda tamamlanan parkın sadece Osmaniye'nin değil, bölgenin de eğlence merkezi haline geleceğine inandıklarını vurgulayarak, bu sayede kent ekonomisine de katkı sağlanacağına değinildi.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.