​Anadolu Ateşi, ulusal kültürümüzü evrensele taşıyor.

Hemen hemen her yöreden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran Anadolu Ateşi kaynağını Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alıyor.


Yayımlanma : 26.03.2018
Anadolu Ateşi, ulusal kültürümüzü evrensele taşıyor.

2002 yılında dünya turnesine başlayarak Almanya, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya, Belçika, İsviçre, Martinik Adaları, Azor Adaları, Meksika, Rusya gibi dünyanın dört bir tarafında 98 ülkede gösteriler yapan Anadolu Ateşi Anadolu’nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtmayı hedeflediğini belirtiyor. Mustafa Erdoğan imzasını taşıyan proje, bu güne kadar 5000 gösteri ile 40 milyondan fazla sanatsever tarafından izlenmiştir.

Bugüne kadar yapılan yurtdışı turneleri ve tanıtım çalışmalarıyla dünyanın sayılı dans toplulukları arasında gösterilen Anadolu Ateşi, sahne performansları ile ulusal kültürümüzü evrensele taşıyor.

anadolu ateşi

Türkiye’nin ilk çocuk Dans Toplulugu olan Kıvılcım’ı Ocak 2010’da sahneye koyan Anadolu Ateşi aynı zamanda İstanbul’da Şişli Black Out AVM, Mall of İstanbul AVM, Torium AVM ve Ataköy A Plus AVM’de, Ankara’da Cepa AVM’de, Antalya’da Mall of Antalya AVM’de ve Gaziantep’te bulunan Dans Akademileri ile dans eğitimleri de veriyor.

Her yıl Mayıs-Kasım arası yaz döneminde kendi gösteri mekanı Antalya Aspendos Arena’da haftada 2 gün sahne alan Anadolu Ateşi gerçekleştirdikleri gösteriler ile ülkemize gelen turistlere kültürel zenginliğimizi sunuyor.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.