​Merakla beklenen yapay zeka Sophia, Türkiye’de

İnsana en çok benzeyen robot olarak tarihe geçen Sophia, Marketing Meetup etkinliğinde kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.


Yayımlanma : 20.04.2018
Merakla beklenen yapay zeka Sophia, Türkiye’de

Hong Kong merkezli Hanson Robotics şirketinin 2015 yılında etkinleştirdiği ve Dünyanın vatandaşlık alan ilk insansı robotu Sophia, bu yıl 5’incisi düzenlenen Marketing Meetup’ta sahne alarak kendine yöneltilen soruları yanıtladı. Yapı Kredinin yeni reklam yüzü olacağı belirtilen Sophia, sempatik tavırları ve verdiği cevaplar ile tüm katılımcıların ilgi odağı oldu.

sophia

Yapı Kredi reklamlarında Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile birlikte rol alacağı belirtilen Sophia, ünlü oyuncularla tanışacağı için çok heyecanlı olduğunu belirtti.

Muhabirler tarafından sorulan “Robotlar işlerimizi elimizden alacak mı?” sorusunu ise “Nihayetinde birilerini işe alma kararını veren robotlar değil müdürleriniz. Kimse işinizi çalmıyor. Yöneticiler karar veriyor kimin işe alınacağına. Kızacaksanız onlara kızın. Ama insanaların işleriyle tanımlanmaması gerektiğini düşünüyorum. Adil dağıtılırsa, bu dünyada herkes için yeterli kaynak var. Yapay zeka sadece insanların işlerini kolaylaştıracak.” şeklinde yanıt verdi. 

atraksiyon

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.