​1. Uluslararası Beden Eğitimi, Spor, Rekreasyon ve Dans Kongresi Başladı.

NİŞANTAŞI Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından düzenlenen Kongre, Nişantaşı Üniversitesi Maslak 1453 NeoTech Kampüs’te başladı.


Yayımlanma : 27.04.2018
1. Uluslararası Beden Eğitimi, Spor, Rekreasyon ve Dans Kongresi Başladı.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Beden Eğitimi, Spor, Rekreasyon ve Dans Kongresi, Nişantaşı Üniversitesi Maslak 1453 NeoTech Kampüs’te başladı. Dans, spor ve rekreasyon alanından araştırmacılar ve akademisyenler bildirilerini sunacağı kongre 3 gün sürecek. Kongre boyunca panel, dans gösterileri, sergilerin yanında atölye çalışmaları ve İstanbul şehir gezileri de organize edilecek.

 Esra Hatipoğlu ; Aileler Spor Konusunda Bilinçleniyor.
Sporun birlikte çalışmayı desteklediğine dikkat çeken Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Hatipoğlu, "Bireysel sporlar haricinde spor, birlikte çalışmayı ve koordinasyonu destekleyen bir bilim dalı. Çünkü biz çoğu zaman bireysel işlerde başarılı oluyoruz ama birlikte hareket etmeye çalıştığımızda herkes yaptığı işin başında çalışmak istiyor" diye konuştu. Hatipoğlu, şimdilerde ailelerin spor konusunda daha fazla bilinçlendiğini ve destekleyici olduklarını belirtti.

Umut Başoğlu; Ev Sahipliği Yapmaktan Büyük Bir Gurur Duyuyoruz.

Bir vakıf üniversitesinin ilk defa bir spor bilimleri kongresine ev sahipliği yaptığını vurgulayan Nişantaşı Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kurucu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Umut Başoğlu, "Buna ev sahipliği yapmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Kongrenin içerisinde beden eğitimi, spor, rekreasyon ve dans birleşiminden yola çıktık. Rekreasyon, spor ve dans ülkemizde çok az kullanılan bir birleşim. Biz bunu daha ön plana çıkarmaya gayret ettik. Hepsini  aynı potada eritip bir kongrede tartışmaya sunduk" diye konuştu. Başoğlu konuşmasına “0-14 yaş arası 19 milyon çocuk var ve bunların yüzde 23'ü obez. Biz uzun vadede sporcu yetiştirmeyi değil, sporcu transfer etmeyi ön plana çıkartan bir ülkeyiz. Kaynaklarımız bir gün tükenebilir ama öz kaynağımız insan. İnsana verilen değeri ve eğitimi artırırsak oradan başarıyı da yakalayacağız. Buradaki amacımız da şu, bilimsel kongreler, bilimsel insanların bir araya gelerek yaptıkları çalışmaları birbirlerine sundukları yerdir. Amacımız bu işin sahaya dönebilmesi. Yani,  antrenör, kulüp yöneticisi, yerel yöneticilerin gelip buradan kendilerine bir şeyler almaları buradan aldıklarını sahaya yansıtıp o 19 milyon çocuğu harekete geçirmeleri önemli." şeklinde devam etti.

3 gün boyunca sürecek kongrede 255 tanesi özel, 30'a yakın da bilimsel bildiri sunulacak. Rekreasyon, antrenörlük, hareket, antrenman, spor yöneticiliği, sporda psikososyal alanlar, sporda teknoloji, spor mühendisliği gibi alanlarda oturumlar düzenlenecek. Kongrenin son günü ise İstanbul'un tarihi güzelliği katılımcılarla birlikte yapılacak gezide değerlendirilecek.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.