​Kartal'ın yeni sembolü Anatolium Marmara kapılarını ziyaretçilerine açtı.

180 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen ve 250 bin metrekare brüt alana sahip Anatolium Marmara, 3.000 kişiye doğrudan ve dolaylı şekilde istihdam sağlayacak.


Yayımlanma : 07.05.2018
Kartal'ın yeni sembolü Anatolium Marmara kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Türkiye’deki altıncı IKEA mağazasını da bünyesinde bulunduran Anatolium Marmara Alışveriş Merkezi’nin açılışı, İsveç Başkonsolosu Therese Hyden, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Sarıyer BelediyeBaşkanı Şükrü Genç, projede iş ortağı olan Maya Holding, Yılsan Holding ve Kapadokya A.Ş.’nin yöneticileri ile vatandaşların katıldığı törenle yapıldı.

Maya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer açılışta yaptığı konuşmada, 1970’li yıllardan bu yana gayrimenkül sektörünün kendileri için ana iş kolu olduğunu, bugüne kadar 2,5 milyon metrekareden fazla konut, iş ve alışveriş merkezi, turistik tesis yatırımı geliştirdiklerini belirterek, “Maya Grubu olarak, dinamik Türkiye ekonomisinin potansiyeline güveniyoruz. Bu nedenle yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 250 bin metrekare brüt alana Anatolium Marmara projemiz için son 2,5 yılda 180 milyon dolar yatırım yaptık. Bu projeyle dünya devi IKEA’nın da aralarında bulunduğu 100’ü aşkın firmayı Kartallılarla buluşturuyor, doğrudan ve dolaylı olarak 3.000 kişilik istihdam yaratıyoruz” dedi. Özsüer konuşmasında Anatolium Marmara’da yılda ortalama 15 milyon ziyaretçi ağırlamayı öngördüklerini söyledi.

atraksiyon

YEŞİL BİNA OLACAK

Maya Holding CEO’su Fuat Atalay ise projenin konsept tasarımının, dünyanın ve İstanbul’un önemli ticari yapılarına imza atmış, pek çok tasarım ödülüne layık görülmüş DDG firması tarafından yapıldığına dikkat çekti.

Metro ve Marmaray bağlantıları, Avrasya Tüneli, 3. Köprü bağlantı yolları, E-5 ve TEM arterlerinin bağlantıları aracılığıyla Anatolium Marmara’ya rahatlıkla ulaşılabildiğini vurgulayan Fuat Atalay, ayrıca enerji kullanımına, sürdürülebilir yaşam kaynaklarına ve ekosisteme gösterdikleri özen doğrultusunda ‘Breeam Gold’ yeşil bina sertifikasını almak için çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

ANATOLİUM MARMARA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Anatolium Marmara Alışveriş Merkezi; başta dünyanın önde gelen mobilya ve ev aksesuarı mağazaları zinciri IKEA, yüksek teknolojiye sahip Cinemaximum sinema salonları, çocuk parkı, eğlence alanları, spa/fitness imkânları, ulusal ve uluslararası birçok seçkin firmanın yer aldığı marka karması (Migros, MediaMarkt, LCW, Koton, Mavi, Kiğılı, Vakko Butik, Desa, Samsonite, Samsung, Özdilek, Linens, Vestel…) ve her noktada yeşili öne çıkaran açık alanları, teraslı keyif mekanları, kafe ve restoranlarıyla ziyaretçilerine farklı bir deneyim yaşatmak üzere tasarlandı.

 

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.