​ ‘Akıllı Kent’ Ödülü Sahibini Buldu!

14. Kent ve Yaşam Ödülleri’nde ‘Akıllı Kent Ödülü’nün sahibi, Türkiye’nin ilk yaşam laboratuvarı Başakşehir Living Lab ile Başakşehir Belediyesi oldu.


Yayımlanma : 10.05.2018
 ‘Akıllı Kent’ Ödülü Sahibini Buldu!

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği’nin (YAPDER) 14’üncü Kent ve Yaşam Ödülleri, sahiplerini buldu. Daha yaşanabilir kentler için proje üreten kişi ve kurumları kapsayan, bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ‘Kent ve Yaşam Ödülleri’nin ödül töreni, Sultanahmet’te Armada Otel’de gerçekleştirildi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak ve YAPDER Başkanı Mehmet Gözcü’nün iş birliğinde düzenlenen törene; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın yanı sıra iş insanları, sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve sanatçılar katıldı.

‘Akıllı Kent Ödülü’ ödülü Başakşehir’in oldu.

Başakşehir Belediyesi, Avrupa Birliği ENoLL (European Network of Living Labs) organizasyonu tarafından onaylanmış 400’den fazla Living Lab arasında yer alan ve Türkiye’nin ilk yaşam laboratuvarı Başakşehir Living Lab ile ‘Akıllı Kent’ dalında ödülünün sahibi oldu.

Başkan Kartoğlu: “Teknolojiyi üst düzeyde kullanmaya gayret gösteriyoruz.”

Ödülünü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun elinden alan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu “Türkiye’de teknolojik alt yapıyı en iyi kullanan yerel yönetimlerden biri olduklarını vurguladığı konuşmasında, “Fatih Sultan Mehmet Han, ‘Mesele şehri imar etmek değil, içindeki insanları mutlu kılmaktır’ diyor. Bizler de bu anlayışla insanlarımızı mutlu kılmak için teknolojiyi de en üst düzeyde kullanmaya gayret gösteriyoruz. Bizleri bu ödüle layık gören jüri üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

21 farklı dalda verilen ödül verildi.

Gecede ‘Turizm ve Tanıtım Ödülü’, ‘Yerel Yönetim Ödülü’ ve ‘Akıllı Kent Ödülü’ başta olmak üzere 21 farklı dalda ödül verildi. Kazananlar aralarında bilim insanları, kentleşme uzmanları ve sivil toplum kuruluşları önderlerinin yer aldığı 40 kişilik jüri tarafından belirlenendi.

 

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.