​TÜRKİYE ÖNEMLİ FUARLARA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

Asya, Avrupa ve Ortadoğu üçgeninin ortasında yer alan Türkiye coğrafi konum avantajından kaynaklanan bölgesel yakınlığı nedeniyle yabancı katılımcıları cezbediyor


Yayımlanma : 18.06.2018
TÜRKİYE ÖNEMLİ FUARLARA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

23 yıllık fuarcılık tecrübemle diyebilirim ki Türkiye’nin uluslararası düzeyde atılım yaptığı önemli sektörlerden biri de fuarcılık ve kongre söktörüdür.  Türkiye modern altyapıya ve hizmet kalitesine sahip yeni fuar ve kongre merkezleri ayrıca devletin sağladığı teşviklerle giderek daha büyük buluşmalara ev sahipliği yapıyor. Bugün hemen hemen tüm konu başlıklarında Türkiye’de uluslararası ve oldukça kapsamlı fuar organizasyonları gerçekleştiriliyor. Ev tekstili, makine, turizm, mermer, inşaat bu konulardan sadece birkaç tanesi.

Son derece çağdaş, yurt dışı -  yurt içi tanıtım ve pazarlamanın yoğun yapıldığı, sektöre yön veren ürün ve hizmetlerin sergilendiği, geleceğe yönelik çalışmaların yürütüldüğü, katılımcı firmaların çok iyi iş bağlantıları sağladığı fuarlar başarılı organizasyonlar olarak beğeni topluyor.

Bu sektörün bir temsilcisi olarak diyebilirimki ülkemizde düzenlenen fuarların, uluslararası bir marka hâline geldiğini görmekten gurur duyuyorum.  Birçok fuar organizasyonumuz Dünya’daki en önemli fuarlar arasına girmiştir. Özellikle İstanbul fuarları çok yoğun ilgi görmeye başlamış ve birçok sektörde Dünya’nın en önemli fuarları arasındaki yerini almıştır.

Bu gelişmelere istinaden Türkiye’nin uluslararası fuar organizatörlerinin dikkatini çektiğini de söyleyebilirim.  Bu organizatörlerin yerli firmalarla ortaklık yaptığı ya da bizzat kendilerinin yeni projelerle sektöre giriş yaptığını görüyorum.

Bunun en önemli sebebinin Türkiye’nin fuarcılık sektöründeki atağıyla beraber coğrafi konum üstünlüğü olduğunu düşünüyorum. Asya, Avrupa ve Ortadoğu üçgeninin ortasında yer alan Türkiye coğrafi konum avantajından kaynaklanan bölgesel yakınlığı nedeniyle yabancı katılımcıları cezbediyor.

Bununla birlikte Türkiye’yi diğer ülkelerden ayıran, bu başarıyı sağlayan ve gelecekteki gelişmelerde de stratejik bir rol üstlenecek olan en önemli farkının konukseverliği ve esnek hizmet anlayışı olduğunu düşünüyorum.

Diğer ülkelerde düzenlenen organizasyonlarda tüm hizmetler standart ve önceden belirlenmiş dokümantasyonlar eşliğinde gerçekleştiriliyor. Ülkemizde ise oluşan anlık sorunlara kısa sürede müdahale ediliyor ve hizmetler katılımcının istekleri doğrultusunda tabii ki standartlarda gözetilerek esnetilebiliyor. Bu da sektör profesyonellerine daha verimli bir iş potansiyeli sunuyor.

Son olarak diyebilirim ki Türkiye önümüzdeki dönemlerde daha fazla konuda lider fuar organizasyonlarına ev sahipliği yapacaktır.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.