​Efsaneler Ülkesi: Türkiye'nin Orlando tarzı mega resort tesisi

Hem su parkını hem de parkları denetleyen Cem Tuna, “Efsaneler Ülkesi bir yer ve bir vizyondur. Bu çok özel. ”


Yayımlanma : 30.01.2019
Efsaneler Ülkesi: Türkiye'nin Orlando tarzı mega resort tesisi

Türkiye'nin en büyük eğlence ve eğlence parkı olan Efsaneler Ülkesi, Temmuz 2016'da Antalya Belek'te açıldı.

Rixos Hotels, Emaar Properties PJSC ve Dragone Productions, Efsaneler Ülkesi mega-resort ortak girişimi, muhteşem mimariyi maksimum duyusal deneyim ve Franco Dragone'un sahne ve görsel sanat tasarımlarıyla birleştiriyor.

Hem su parkını hem de parkları denetleyen Cem Tuna, The Land of Legends'e eğlence parkı deneyimi ve zekası getiriyor.

Cem Tuna, Efsaneler Ülkesi

2013'te VIALAND Park'ı açmak için Türkiye'ye gelen Cem TUNA, Land of Legends'e başlamadan önce beş yıl boyunca VIALAND Park'ı işletti . Daha önceki  25 yılını ise Avustralya'da, Dreamworld ve WhiteWater World tema parklarında ve Voyages Resort, Ayers Rock'ta geçirmişti.

Tuna, “Efsaneler Ülkesi bir yer ve bir vizyondur. Bu çok özel. ”

Franco Dragone tarafından tasarlanan yaratıcı temalı parkın arkasındaki fikir; Cirque du Soleil ile daha önce Yaratıcı Yönetmen; Her biri farklı bir efsaneye dayanan çeşitli dünyalar doğuran bir göktaşı yere düştü. Türkiye'nin çocuklara özel olarak tasarlanan ilk oteli olan Kingdom Hotel'i parktan ayıran Dragone Gate, bu dünyalara açılan bir portaldır.

Türkiye'nin önde gelen tatil beldesi

Tuna, “Bulunduğumuz yer bir tema park için harika. Uzun bir yaz mevsimi var ve amacımız, Türkiye'nin önde gelen tatil beldesi olmak.  Aynı bölgede beş otelimiz daha var.

“Belek bir dönüm noktasıdır ve Antalya zaten bir turizm kenti olarak ün kazanmıştır. Bu nedenle bu pazarı büyütmek için gerçek bir potansiyel var. ”

Efsaneler Ülkesi

Efsaneler Ülkesi, şu anda otel, tema parkı ve su parkı gibi çok aşamalı bir gelişmedir. Tuna;

“180.000 m²'lik çok geniş bir su parkı var.  Bazıları 22 metre yüksekliğinde 41 adet kaydırak ve toplamda 70 çekim noktası var; sprey aksiyon çok seviyeli oyun alanı, su sıçrama yastıkları, sekiz havuz, dalga ve sörf havuzları, heyecan, kiddie ve aile gezintileri ve 7000 kapasite dahil. ”

 Aqua Ülkesi

Efsaneler Ülkesi Aqua of Land’ın atraksiyonları, saatte 86 km’ye ulaşan hızlarda misafirlerini 43 metreden Typhoon Coaster; veya neredeyse dikey Deep Dive slaydı - rahatlatıcı Lazy Floats nehrine düşürüyor.

Finalde ise Waterfront Kingdom deniz hayvanı buluşmaları, tekne gezileri, hayvan şovları ve 30 dakikalık bir sualtı safarisi sunmaktadır.

Su atraksiyonlarına ek olarak, park aynı zamanda bölge için bir çok “ilke” de ev sahipliği yapıyor. Bunlar arasında The The Magicone ”huni slaytı ve American Wave Machines'ten bir" SurfStream "daimi dalga makinesi bulunuyor.

Tuna konuşmasına,  “Su parkındaki ilgi çekici yerler - kaydıraklar, havuzlar, her şeyin en az %99 - Polin Waterparks'tan.

Cem Tuna; “Park alanımızda ise çeşitli tedarikçilerimiz var: Mack Rides, Intamin, Zamperla ve diğerleri gibi.

Ve sonra dünyadaki en büyük döngü olan Hyper Coaster'a sahibiz; 2019'daki Guinness Rekorlar Kitabı'nda yer alacak ”dedi.

Efsanevi deneyimler yaratmak için teknolojiyi kullanmak

Son teknoloji, Land of Legends deneyiminin muhteşem doğasını yeni bir seviyeye taşıyor.

Su tabanının etrafına ve duvarlarına stratejik olarak yerleştirilen su efektleri, sıralı entegre LED aydınlatma ile geliştirilmiştir ve bir tepe üstü yağmur sistemi eğlenceye katkıda bulunuyor.

Splash VR, Polin Waterparks ve Fransa'daki Polymorph Software arasında bir işbirliğidir. Altyapı değişikliklerine ihtiyaç duymadan su kaydırağı deneyimini yeniden planlamanın basit bir yolunu oluşturur.

Efsaneler Ülkesi - Türkiye'nin mini Orlando’sudur!

Efsaneler Ülkesi, Galeon

Şu anda ziyaretçilerin çoğunluğu Türk veya Rus, geri kalanı ise Avrupalı ​​turistlerden oluşuyor.

Tuna, “1.aşama su, 2.aşama kuru tema parkıydı ve şimdi de 3. aşamamız var; Kuru parkın bir uzantısı geliyor. Bunu 2020'de inşa etmeye başlayacağız.

2021'de, 4. aşamaya geçeceğiz.

Tuna, Efsaneler Ülkesini "bir mini Orlando" olarak adlandırıyor.

“Yedi ay yaz ayımız var, ancak beş ay boyunca bölge ölüyor. Her şey ölür. Vizyonumuz Orlando gibi yapmak, böylece insanlar tüm yıl boyunca gelerek; kış aylarında da kuru park ve otellerin tadını çıkarabilmeli ”dedi

“Bu büyük bir proje. Ancak kışın yerli halkı ve bazı uluslararası ziyaretçileri çekebilirsek Türkiye'de Orlando oluruz. ”

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.