​ATRAX, Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Sektörünün Büyük Buluşmasına 7.kez Ev Sahipliği Yaptı...

Eğlence ve Rekreasyon Sektörünün Türkiye’deki uluslararası buluşması ATRAX Fuarı’nda sektör bir kez daha bir araya geldi.


Yayımlanma : 08.03.2019
ATRAX, Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Sektörünün Büyük Buluşmasına 7.kez Ev Sahipliği Yaptı...

Eğlence ve  Rekreasyon Sektörünün Türkiye’deki uluslararası buluşması ATRAX Fuarı’nda sektör bir kez daha bir araya geldi. Dünyadaki en son yenilik ve hizmetleri belediyeler başta olmak üzere sektörün, alışveriş merkezlerinin, otellerin, toplu konut firmalarının, kurumsal firmaların, organizatörlerin ve yatırımcıların beğenisine sunuldu..

Tureks Uluslarası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis ASLAN fuar hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getirdi. "Türkiye’nin; Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve  Asya’daki hedef pazarların bağlantı noktasında bulunması sayesinde önemli bir coğrafi konum üstünlüğüne sahip olduğunu biliyoruz. Bu özelliği sayesinde de bölgerinin eğlence endüstrisi merkezi olmaya adaydır.

Biz büyük bir aile olduğumuzu düşünüyoruz ve sektörün tüm paydaşları için yeni fırsatlar yaratmaya, sektörü uluslararası düzeyde kucaklamaya, sürdürülebilir çalışmalar ışığında gelişme ve yeniliklerle karşınıza çıkmaya ediyor olacağız.

Bu amacımızda yol alırken ATRAX Fuarımıza  büyük katkılar sağlayan Gold Sponsorumuz  Outdoor Factory ve Silver Sponsorumuz Polin Waterpark’a, fuarımıza katılan, ziyaret eden, destek olan tüm kişi ve kurumlara  en içten duygularımızla teşekkür ederiz."

ATRAX 2019 Teması “ MUTLU ŞEHİRLER “  ile  dikkat çekti.  
İnsanlar içinde bulunduğu şehrin bilinci ile şekilleniyor, şehrin ruhu; şehir sakinlerinin duygu durumlarını etkileyerek mutlu ya da mutsuz insanlar var ediyor. ATRAX, bu yıl  ‘Mutlu Şehirler’ Fuar Teması ile daha fazla sosyalleşme ve aktivite imkanı sağlayan, şehir halkının mutluluğuna odaklanmış eğlence ve rekreasyon projelerini ön plana çıkardı.

ATRAX, Konferanslar İle Sektöre Işık Tutmaya Devam Ediyor...
Sektör liderlerinin, akademisyenlerin, yerel yönetimlerin ,dernek başkanlarının, kurum-kuruluş yöneticilerin ve üniversitelerin bir araya geldiği konferansta ATRAX 2019 Fuarı teması kapsamında “Mutlu Şehirler” İnşa Etmenin Önemi ve Gereklilikleri, Eğlence ve Rekreasyonun Şehir Halkının Mutluluğu Üzerindeki Etkileri’ konuşuldu.  

 ATRAX, “Üniversitelere Özel Bölümü” İle Teori ve Uygulamanın Buluşmasını destekliyor...

ATRAX bu yıl “Üniversitelere Özel Bölümü ...” başlığı altında “Üniversiteler arası  Mutlu Şehir Projeleri” konusunda yarışma düzenleyerek üniversitelerin sunduğu en iyi fikirleri ödüllendirirken konferans aracılığı ile bu fikirleri sektörle buluşturdu.

Proje Tureks Uluslararası Fuarcılık ve Rekreasyon Araştırmaları ve Çalışmaları Derneği (REKCAD) işbirliği ile geleceğin yaşam kalitesini inşa etmek, sosyal-kültürel-turistik-ekonomik ve eğitsel anlamda değer yaratmak hedefiyle düzenlendi.

Rekreasyon, Spor Bilimleri, İletişim, Peyzaj Mimarları, Mimarlık, Şehir Planlamacıları Bölümlerini kapsayan proje farklı disiplinler arası koordinasyonu sağlayarak üniversiteleri, üreticiler, yatırımcılar, etkinlik yöneticileri ve hizmet alıcıları (belediye-otel-AVM-kurumsal firmalar vs) ile bir araya getirmektedir.

Üniversite projelerinin   bazı belediyeler tarafından uygulanmaya başlanacağı haberleri bizleri çok mutlu etti. 
Sektöre ve ATRAX’a önemli katkısı olacağını düşündüğümüz proje önümüzdeki yıllarda daha da geniş kapsamda devam ediyor olacak.

 

 İPAR İp Parkurları ve Macera Parkları Derneği sektör ilgilileri ile buluştu.

Mutlu Şehirler temalı konferans programımızda, İPAR İp Parkurları ve Macera Parkları Derneği tarafından düzenlenen GÜVENLİ PARKLAR SAĞLIKLI YARINLAR konulu panel programımızda yer alan iki oturumda çok değerli konuşmacılarımız sektörle bir araya geldi.

 

Bu Yıl da ATRAX Gala Gecesi ve Shining Star Awards Ödül Töreni Renkli Görüntülere Sahne Oldu...

ATRAX kapsamında düzenlediğimiz ve her yıl geliştirdiğimiz “Shining Star Awards - Eğlence  ve Rekreasyon Ödülleri” yarışmamız sektörde başarılı çalışmaları ödüllendirip ön plana çıkartırken sektörün gelişimine katkı sağlıyor.

ATRAX Fuarı kapsamında organize edilen, “Shining Star Awards 2019 - Eğlence ve Rekreasyon Ödülleri” töreni  15 Şubat 2019 akşamı düzenlenen ATRAX Gala Gecesinde sahiplerini buldu.

Her yıl olduğu gibi bu yılda  yarışmamıza çok değerli kurum ve kuruluşlar katıldı. Ödül sahipleri, eğlence-etkinlik-rekreasyon sektörünün profesyonel isimlerinden, akademisyenlerden ve dernek başkanlarından oluşan  15 kişilik jüri tarafından objektif bir şekilde belirlendi.. Jüri üyelerimizi  zorlayan bir değerlendirme sonucunda  gurur verici bir tablo ortaya çıktı ve  gecede 20 ödül sahiplerini buldu.

 

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.