​TripAdvisor, 2019 yılının Küresel Eğlence Parkları ve Su Parklarını Seçiyor!

Küresel seyahat planlama ve rezervasyon platformu TripAdvisor, 24 Temmuz’da, 2019 yılı kapsamında dünyanın en iyi eğlence parkları ve su parkları listesini çıkardı.


Yayımlanma : 02.08.2019
TripAdvisor, 2019 yılının Küresel Eğlence Parkları ve Su Parklarını Seçiyor!

TripAdvisor, her yıl, dünyanın dört bir yanındaki yüz milyonlarca turistin alınan web sitesi puanlamalarına ve değerlendirmelerine göre en iyi eğlence parklarını ve su parklarını seçmektedir. Yapılan  kapsamlı hesaplama sayesinde liste, parkların popülaritesini nesnel olarak gösterir.

1. Dünyanın En Popüler Eğlence Parkları olarak Çin'de seçildi

Bu yıl, 13'ü ABD'de ve 3'ü Fransa'da olmak üzere dünyanın en popüler eğlence parkları olarak 25 eğlence parkı seçildi. Kalan dokuz tanesi ayrı ayrı Çin, Danimarka, Almanya, İtalya, Hollanda, Brezilya, Singapur, İngiltere ve Japonya'dan geliyor.Çin'de seçilenler, geçen yılın 20. sırasından 3. sırada yer alarak dünyada 23. sırada olan Hong Kong Disneyland. 

2. Küresel En Popüler Su Parkı Listesinde Çin yer almadı. En popüler küresel su parklarının  listesi ABD'de altı, Brezilya'da beş, Birleşik Arap Emirliği'nde üç ve Tayland'da ikiyi kapsayan 25 parktan oluşuyor. Kalan dokuz park, İspanya, Avustralya, Bahreyn, Meksika, Bahamalar, Yunanistan, Mısır, İtalya ve İrlanda'da ayrı ayrı bulunuyor. Çin'de hiçbir su parkı bu listeye giremedi.

3. Asya'daki İlk On Popüler Eğlence ParkıAsya'daki en popüler eğlence parkları listesinde, Çin'deki iki eğlence parkı ilk 10'a, yani Hong Kong Disneyland ve Guangzhou Chimelong Paradise'a girdi.

4. Hong Kong Disneyland, Çin Popüler Eğlence Parklarının Zirvesi Hong Kong Disneyland'ın Çin'in Popüler Eğlence Parkı Listesinde birinci sırayı alan dört yıl oldu. 2018 ile karşılaştırıldığında, Guangzhou Chimelong Paradise, Song Cheng (Hangzhou'da bir tema parkı), Shenzhen Çin Halk Kültürü Köyleri (Splendid Çin), Şangay Disney Resort, Dünyanın Pencereleri (Shenzhen), Pekin dahil olmak üzere, bazı parkların sıralaması değişmedi. Mutlu vadi. Shenzhen Happy Valley’in sıralaması 2018’de 9’da 7. sıraya yükseldi.

 

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.