​ATRAX bu yıl sektörü çok hareketlendirecek ve birçok ülkenin projelerine rehber olacak

ATRAX 22 - 9. Uluslararası Eğlence, Park ve Rekreasyon Fuarı ‘BÜYÜK OYNUYORUZ’ mottosu ile uzun bir aradan sonra sektöre ilk enerjiyi vermeye hazırlanıyor.


Yayımlanma : 14.12.2021
ATRAX bu yıl sektörü çok hareketlendirecek ve birçok ülkenin projelerine rehber olacak

ATRAX,  ,Türkiye ve yakın coğrafyanın eğlence, park ve rekreasyon sektöründe yer alan satıcı ve alıcıları bir araya getiren uluslararası bir platform sunuyor.  3-5 Şubat 2022 tarihlerinde yeni yılın ilk fuarı olarak birikmiş bir potansiyeli karşılamaya hazırlanıyor. Katılımcılar ve ziyaretçiler tarafından oldukça başarılı bir şekilde geçen son fuardan sonra ATRAX konseptini genişleterek, potansiyelini güçlendirerek yoluna devam ediyor.

 

Türkiye’de Düzenlenen Fuarlarına Tüm Dünyanın Yoğun İlgisi.

Pandemi ile birlikte tüm dünyada dengeler değişirken Türkiye üretici kimliği ve stratejik coğrafi konumu ile batının üretim üssü konumuna geldi. Bu durum yabancı alım heyetlerinin yönünü Türkiye ‘ye çevirmesine fuarlara yabancı ziyaretçi ilgisinin rekor düzeyde artmasına neden oldu.
Birçok sektörde ihracat patlaması yaşanırken, pandemiden etkilenip sonradan açılan sektörlerde de yoğun hareketlilik başladı.

 

Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis Aslan:

“Turkiye ve yakın ülkelerin sektörü bir araya getiren tek uluslararası ihtisas fuarı olma özelliği taşıyan ATRAX bu yıl her zamankinden çok daha fazla potansiyel taşıyor. 9 kez düzenleyeceğimiz fuarımıza rekor sayıda yerli ve yabancı alıcı bekliyoruz. 

Bu durum birçok sektörde yapılan fuarlarda yaşanıyor. Türkiye pazarına büyük bir ilgi var.  Ekim ayında 11 kez yaptığımız bir fuarımız 42 ülkeden 16 bin  ziyaretçiye ev sahipliği yaparken organizasyona bu yıl yabancı alıcılar damga vurdu”  Nergis Aslan,  “Avrupa, Ortadoğu ,Rusya ve çevre ülkeler  yanı sıra Amerika ve Kanada’ya kadar alıcılar fuarı ziyaret etti. Fuar aracılığıyla katılımcılar yeni iş birliklerine imza attı.  Bu durum tüm sektörde küresel ticaretin ne kadar büyüdüğünü ve Türkiye’nin üretici ülke olarak bu sektörde ne kadar önemli bir nokta olduğunu gösterdi” dedi.

 

Eğlencenin Yıldızları unutulmaz bir ödül töreniyle anons edilecek.

Türkiye'de eğlence sektöründeki tek yarışma olan “8.Atrax Star Ödülleri” bu alanda başarılı çalışmaları ortaya çıkarmak amacıyla düzenleniyor. Başvuruları 25 Kasım 2021 tarihine kadar devam edecek olan yarışmanın kazananları sektörün uzmanlarından oluşan jüri tarafından objektif bir değerlendirme sonucunda seçilecek, kazananlar, 4 Şubat 2022 gecesi gerçekleştirilecek unutulmaz bir ödül töreniyle açıklanacak.

 

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.