​Mansur Yavaş duyurdu... Ankapark, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi

2 yılı aşkın süredir geçindiren Ankapark Davası sonuca bağlandı. Karara ait sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan ABB Başkanı Yavaş, "Bugün parkın tahliyesine ve Belediyemize devrine karar verildi. Gerekli tespitleri yaparak parkın geleceğine Ankaralılar ile beraber karar vereceğiz" ifadelerini kullandı.


Mansur Yavaş duyurdu... Ankapark, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi

Ankara 6. Sulh Hukuk Mahkemesi, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi içerisindeki ANKAPARK'ın tahliyesine ve işletmecinin taşınmaz üstündeki müdahalesinin kaldırılmasına hükmetti.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin ANKAPARK'ın tahliyesi ve belediyeye dönemi için açmış olduğu davanın karar duruşması Ankara 6. Sulh Hukuk Mahkemesinde görüldü.

Davalı vekili duruşmada, kira sözleşmesinde fesih bulunmadığını, tahliye sonucu verilirse haksız bir vaziyet oluşacağını beyan etti.

ANKAPARK TAHLİYE EDİLECEK

Davacı Ankara Büyükşehir Belediyesi vekili ise aldırılan bulgu ve bilirkişi raporlarının kanıt sayılmasını, davanın kabulünü istedi.

Beyanların arkasından hükmü açıklayan mahkeme, davayı kabul ederek, AOÇ arazisi içerisindeki ANKAPARK'ın tahliyesine ve işletmecinin taşınmaz üstündeki müdahalesinin kaldırılmasına karar verdi.

YAVAŞ: PARKIN GELECEĞİNE ANKARALILAR İLE BİRLİKTE KARAR VERCEĞİZ

Mahkeme kararının arkasından toplumsal medya hesabından değerlendirmelerde bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da, "2 yılı aşkın süredir devralmak için hukuki savaşım verdiğimiz ANKAPARK davası sonuçlandı. Bugün parkın tahliyesine ve Belediyemize devrine karar verildi. Kurban Bayramı'nın derhal arkasından lüzumlu tespitleri yaparak parkın geleceğine Ankaralılar ile beraber karar vereceğiz" ifadelerini kullandı.