​Dünyada tünel içerisinde inşa edilen ilk akvaryum Trabzon’da açıldı

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde zamanı Zağnos ve Tabakhane vadileri içinde 198 metrelik tünel içerisine yerleştirilen Trabzon Akvaryum, ziyaretçilerine kapılarını açtı.


Dünyada tünel içerisinde inşa edilen ilk akvaryum Trabzon’da açıldı

Projede, dünyanın dört bir yanından tatlı ve tuzlu su ile okyanuslardan değişik türde ortalama 5 binden fazla deniz canlısı yer almaktadır. Su altı dünyasının gizemlerini keşfetmek, deniz canlılarının renkli yaşamına tanıklık etmek isteyenler için tasarlanan ve toplamda 300 metrelik bir seyahat yoluna haiz Trabzon Akvaryum ziyaretçiler için birbirinden entresan temalar sunuyor. Trabzon Akvaryum'da dünya denizlerinden esin alınan 61 değişik tematik akvaryum ile 21 metrelik uzunluğuyla, baş döndürücü bir görsellik sunan tünel akvaryum kısmı yer alıyor.

Akvaryumda en büyük ilgiyi 6 bin kilometre uzaklıkta Afrika Kıtası'ndaki Malawi Gölü'nden getirilen, Trabzonspor'un bordo-mavi renklerini taşıyan borleyi ciklet türü balıklar dikkat çekiyor.

Dünyada eşi bulunmayan, tünel içinde inşa edilen ilk akvaryum olarak kayıtlara geçen Trabzon Akvaryum, öteki projeler için güzel bir misal oldu.