​Eğlence Endüstrisi, Alberto Zamperla'nın Kaybının Yasını Tutuyor

Eğlence sektörünün büyük ismi Alberto Zamperla 71 yaşında hayatını kaybetti.


Eğlence Endüstrisi, Alberto Zamperla'nın Kaybının Yasını Tutuyor

Tema parkı geliştiricisi ve Zamperla Group'un ikinci nesil Başkanı Alberto Zamperla vefat etti.

New York, Coney Island'daki Luna Park ile tanınan Zamperla, eğlence parklarının geleneklerine bağlı bir ailenin dördüncü nesil üyesidir.

Eğlence parkı endüstrisinde bir yenilikçi olarak tanındı ve Six Flags, Universal ve Paramount dahil olmak üzere çeşitli eğlence parklarıyla birden fazla sözleşme yaptı.

Ayrıca Disneyland Paris'teki ilgi çekici yerlerin çoğunu inşa etmesi için görevlendirildi.

Başarılarının bir sonucu olarak, 2019'da prestijli IAAPA Onur Listesi'ne girdi ve babası ve endüstri devi arkadaşı Antonio Zamperla'ya katıldı.

2010 yılında New York, Coney Island'da Luna Park'ı yeniden açarak burayı dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler için daha çok bir deniz kıyısı destinasyonuna dönüştürdü.

Ölümünün ardından Zamperla Group, Alberto'nun sektöre ve tüm dünyaya olan tutkusunu gösteren şu alıntıyı paylaştı: “Her yıl en az yüz gün, güzel gezegenimizin etrafında bulutlarda uçmayı seviyorum. New York'ta yaşamayı seviyorum. Bir İtalyan Alpinosu olmaktan gurur duyuyorum. Her şeyden önce bir dünya vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum. Mesleğimin dünyanın her yerinde her yaştan çocuğu mutlu ettiğini bilmekten keyif alıyorum.”

Zamperla Group yaptığı açıklamada, "Zamperla Group, sonsuz yaratıcılığı sayesinde eğlence endüstrisinde devrim yaratan ve milyarlarca insana eğlence getiren yılmaz bir vizyoner ve öncüyü kaybetti.

"Alberto, onun olağanüstü yaşam aşkını tanıyan herkes tarafından özlenecek ama onun ruhu sonsuza kadar bizim temelimiz olacak."