​Abu Dhabi’ye Warner Bros Temalı Parkı Geliyor

Projenin 2018 Yılında Tamamlanması Bekleniyor


Yayımlanma : 11.02.2016
Abu Dhabi’ye Warner Bros Temalı Parkı Geliyor

Geçtiğimiz aylarda inşaat sözleşmelerinin imzalanmasını takiben Abu Dhabi’deki Warner Bros temalı parkta ilk çalışmalar başladı. Hollywood’lu film yapımcısının bu hafta Arabian Business’a aktardığına göre Abu Dhabi’nin Yas Adası’nda bir alan inşaata hazırlanmakta ve temalı parkın 2018 yılında tamamlanması planlanmakta.

Warner Bros Entertainment 2007 yılında Abu Dhabi merkezli Aldar Properties ve Abu Dhabi Media Company ile Orta Doğu’ya Warner Bros temalı bir proje getirmek için bir sözleşme imzaladı.

Ortaklığın amacı 19 farklı eğlence treni, bir otel, ortak mülkiyetli multipleks sinemalar içeren bir temalı park inşa etmek ve filmleri finanse etmek ve video oyunları yayınlamak amacıyla bir ortaklık kurmak.

Aldar: “Abu Dhabi Media Company %50 yatırım yapacak ve kalan %50 yatırım Warner Bros tarafından yapılacak. Kültürümüze ve değerlerimize saygılı olacak bir entegre eğlence ve medya altyapısı inşa edeceğiz. Bu, Orta Bölgesinin tamamını kapsayacak olan bir bölgesel ortaklık.” dedi.

Görünen o ki bu sözleşme iki tarafa da, Körfezin tamamında örneğin üretim tesisleri, dijital içerik dağıtımı ve perakende fırsatları gibi ilgili işletmeler kurmak anlamında ilave fırsatlar tanımakta. Tema park bu sözleşme uyarınca geliştirilecek ilk proje. İnşaat firmaları bu projeye teklif vermeye Eylül ayında başladılar ve bir Warner Bros yetkilisi Salı günü Arabian Business’a Yas Adası’nı inşaata hazırlamak için ilk çalışmaların şu anda devam ettiğini belirtti.

Firma yetkilisi şöyle konuştu: “Daha önce açıklandığı üzere, Warner Bros Abu Dhabi’de bir tema park kurmayı planlıyor. Miral Asset Management’daki ortaklarımız ile, Abu Dhabi’nin Yas Adası’ndaki ilk inşaat çalışmalarına başlamış bulunmaktayız ve projenin 2018 yılında tamamlanması bekleniyor.”

Warner Bros başkanı ve genel müdürü Barry Meyer 2007 yılında yapılan bir röportajda şöyle konuşmuştu: “Bölgede Warner Bros faaliyetlerini ve markasının yaygınlaştırmak için Aldar ve Abu Dhabi Media Company ile işbirliği yapma arzusu içindeyiz.”

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.