​Orta Doğu’nun En Büyük Çok Temalı Parkı: “Dubai Parks and Resorts”

2016 Yılı Sonunda Açılacağı Öngörülen Dubai Parks and Resorts’un, Orta Doğu’nun En Büyük Çok-Temalı Eğlence Merkezi Olması Planlanıyor


Yayımlanma : 11.02.2016
Orta Doğu’nun En Büyük Çok Temalı Parkı: “Dubai Parks and Resorts”

 2016 yılı sonunda açılacağı öngörülen Dubai Parks and Resorts’un, Orta Doğu’nun en büyük çok-temalı eğlence merkezi olması planlanıyor. Tesis içerisinde, Legoland Dubai, Bollywood Parks Dubai, Motiongate Dubai, Legoland Su Parkı ile ailelere hitap eden ve Polinezya temalı bir otel olan Lapita Otel bulunacak.

220,000 ft2’lik yemek ve mağaza alanı da içerecek olan bu mega projenin ülkenin 25 milyona yakın turisti ağırlama hedefine öncülük etmesi bekleniyor.

Dubai Entertainment, Amusement and Leisure Show (DEAL Show) organizatörlerine göre, Dubai’nin tema parklarının cirosu, 2020 yılı itibarı ile toplam 5 milyar dolar ciro seviyesine ulaşacak.

Umman’ın en büyük kapalı alan tema parkı olan ve günde 2,500 ila 3,000 ziyaretçi ağırlaması beklenen Majarat Oman gibi planlanan yeni projeler ve tesisler ile GCC bölgesinin tamamında turizm patlaması yaşanması bekleniyor.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.