​ATRAX Bu Yıl Sektörde Büyük Yankı Uyandırdı

ATRAX, Dördüncü Yılında Tüm Katılımcılarından Tam Puan Aldı


Yayımlanma : 03.02.2016
ATRAX Bu Yıl Sektörde Büyük Yankı Uyandırdı

Türkiye ve yakın coğrafyanın tek Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX,  dördüncü  yılında da büyük bir başarı kaydetti. 2015 yılına yoğun bir şekilde hazırlanan ATRAX tüm katılımcılarından tam puan aldı.

Ekonomi Bakanlığı alım heyeti programına alınan ATRAX; Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Rusya, Ukrayna, Ürdün, Suudi Arabistan, İran, Irak, Cezayir, Fas, Nijerya, Güney Afrika, Tunus, Kenya’da toplam 26 ticari müşavirliğimiz aracıyla tanıtım ve duyurularını gerçekleştirdi. Aynı zamanda Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin desteğini alan ATRAX, bu sayede Türki Cumhuriyetlerinin ve Balkan Ülkelerinin Belediye başkanlarına ulaşarak etkili tanıtımlar yapabildi. Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın duyuru desteği ile yine yurtiçi ve yurtdışında hedef ziyaretçi profiline ulaşabildi.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği online Business to Business (B2B) sistem ile ziyaretçilerinin fuar öncesi ilgi alanlarını oluşturan firmalardan randevu alarak, görüşme takvimlerini planlamalarını ve daha çok firma ile görüşmelerini bu sayede de fuardan daha fazla verim alabilmelerini sağladı.

Sektörün önemli dernekleri TESDER (Türkiye Eğlence ve Etkinlik Sektörü Derneği), YEPUD (Yaratıcı Etkinlikle Planlama ve Uygulama Derneği) ve REKÇAD (Rekreasyon Çalışmaları ve Araştırmaları Derneği) ile yaptığı işbirliği ile sektörün gelişimine katkı sağlarken daha fazla sektör profesyoneline ulaştı.

Fuar kapsamında düzenlediği konferans ve yarışmada bu yıl Türkiye pazarında daha fazla farkındalık oluşturarak sektörün daha hızlı gelişimine önemli katkılar sağladı.

Tüm bu çalışmalar neticesinde ATRAX, geçen yıla göre  %15 büyüme göstererek 33 farklı ülkeden 198 katılımcının 397 marka ürününü, 61 ülkeden 8.957 yerli ve yabancı profesyonel ziyaretçi ile buluşturdu.

ATRAX’da, bu yıl daha fazla iş bağlantısı yapıldı…

Önemli bir “İş ve Ticaret Platformu” sunan ATRAX,  dünyanın önde gelen eğlence tesisi yatırımcılarını, çok sayıda belediye başkanını, oyun ve ekipman üreticilerini, turistik işletme sahiplerini, belediye yöneticilerini ve AVM yöneticilerini çatısı altında bir araya getirdi. Katılımcılar beklentilerinin çok üstünde iş bağlantıları sağladıklarını ve çok memnun kaldıklarını dile getirdiler.

Özellikle Türkiye’de belediyelerin giderek daha fazla eğlence ve rekreasyon projelerini hayata geçirmesi sektöre olan ilgiyi daha da arttırdı. Bunun sonucu olarak ATRAX bu yıl Türkiye’nin her yerinden daha fazla sayıda belediye başkanını ağırladı.

Sergilenen kent mobilyaları, softplay çocuk oyun grupları, etkinlik hizmet ve ekipmanları, mekanik oyuncak ve simülasyon ürünlerinde bir çok iş bağlantısı yapan firmalar, fuar sonrası uzun ve titiz bir projelendirme dönemine gireceklerini bildirdiler.  Toplamda milyon Euro’luk iş bağlantıları gerçekleştiği yapılan anketler sonucu belirlendi.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.