​SkyPark Antalya Firma Sahibi Sercan Çelik Röportajı

"İlerleyen Zamanlarda Türkiye’nin Değişik Noktalarında Faaliyetler Yaparak Bizi Ziyaret Eden Kişilere Bu Adrenalini Yaşatabilmeyi Planlıyoruz"


Yayımlanma : 09.02.2016
SkyPark Antalya Firma Sahibi Sercan Çelik Röportajı

Catapult, 15 metrelik direkler arasında özel yapım lastiklerin gerdirilerek, sapan mantığıyla kişinin yukarıya doğru 80 km/h ‘a ulaşarak fırlatılmasını sağlayan bir mekanizmadır. Dünya’da örneklerinin de olduğu bu ürün Türkiye’de ilk defa firmamız tarafından üretilmiştir. İşletmesini de yaptığımız bu ürün, daha ilk yılında 5000’den fazla kişiye adrenalin yaşatmıştır.

Bungy Catapult’un Dünya’daki diğer örneklerini gördükten sonra; “Biz neden daha iyisini, daha çılgınını yapmayalım ki?” diye düşündük. Ve bu fikrimizden yola çıkarak uygulamayı Türkiye’ye getirdik. Tabi ki bu iş söylediğimiz kadar kolay olmadı, çalışmalarımız aylarca sürdü. Fakat sonunda üretimini ve testlerini gerçekleştirdiğimiz ürünümüzü Türkiye piyasasına çıkarmayı başardık.

Ürünün ortaya çıkma sürecinden sonra, bu hizmeti nerede vereceğimizi düşünmeye başladık. Çünkü seçtiğimiz alan da en az ürünümüz kadar ilgi çekici ve heyecan verici olmalıydı. Bunun için en uygun yerin Tahtalı Dağı’nın zirvesi olacağına karar verdik ve tam 2365 metre yüksekliğe çıkan Olympos Teleferik İşletmesi’nin bulunduğu alana ürünümüzün kurulumunu gerçekleştirdik. Tabi bizim bu alanı seçmemizin sebepleri arasında adrenalinin dışında farklı etkenler de vardı. Olympos Teleferik yılda 200.000’den fazla turistin ziyaret ettiği bir tesisti. Dolayısıyla bu sayede, hem bilinirliğimizi arttırabilecek hem de bulunduğumuz alana daha fazla turist gelmesi anlamında kaktı sağlayabilecektik. Amacımıza da büyük ölçüde ulaştığımızı söylemem mümkün. Hizmet vermeye başladığımız günden bu yana, adrenalini seven yerli ve yabancı birçok misafirimizi tesisimizde ağırladık ve ağırlamaya da devam ediyoruz. Ürünümüz 7 yaşından büyük olan herkes için uygun olduğundan, adrenalinden keyif alan hemen her yaş grubundan kişiye hizmet veriyoruz. En çok ilgi ise, yabancı turistlerden geliyor.

Sky Park olarak biz Antalya merkezli bir firmayız. Dolayısıyla, bu yıl da yaz aylarında Antalya’nın çeşitli bölgelerinde faaliyetlerimize devam edeceğiz. Fakat ilerleyen zamanlarda Türkiye’nin değişik noktalarında da faaliyetler yaparak Türkiye’nin her yerinde bizi ziyaret eden kişilere bu adrenalini yaşatabilmeyi planlıyoruz.

 Herkesi bu heyecan verici ürünümüzü denemeleri için faaliyet gösterdiğimiz noktalara bekliyoruz.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.