​Adana'da Karnaval Heyecanı

ADANA'da bu yıl 5'incisi gerçekleştirilen 'Nisan'da Adana'da- Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı' heyecanı tüm kenti sardı.


Yayımlanma : 07.04.2017
Adana'da Karnaval Heyecanı

Bugün başlayan karnavalla ilgili Adana Büyükşehir Belediye Başkanıi Hüseyin Sözlü, Adana Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalarve karnaval fikrinin öncüsü Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO'su Ali Haydar Bozkurt ile koordinatör İlhami Günsel, bilgilendirme toplantısı düzenledi. Karnavalın en renkli görüntülerinin yaşandığı, önceki yıl 90 bin kişinin katıldığı kortej yürüyüşünün güvenlik ve referandum nedeniyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yapılmayacağını anlatan Ali Haydar Bozkurt, "Adana karnavalla, farklı renkleri bir araya getiriyor. Karnaval ateşinin her geçen yıl daha da büyüdüğünü görmek, Adana'nın böylesi kültürel etkinliklerle ulusal ve uluslararası anlamda anılması mutluluk verici" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı  Hüseyin Sözlü, Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da, karnavalı çok önemsediklerini ve her türlü desteği verdiklerini anlattı.

ÜNLÜLER GELİYOR
Bu yıl 5'incisi gerçekleştirilen karnavala on binlerce kişinin yanı sıra, iş ve sanat dünyası da büyük ilgi gösteriyor. Nükhet Duru, Meltem Cumbul, Bedri Baykam, Menderes Samancılar, Emre Karayel, , Arif Keskiner, Nebil Özgentürk, Erdal Cindoruk, Rıza Akın, Levent Özdilek ve Mehmet Turgut gibi isimleri ağırlayacak karnavalda, geçen yıl vefat eden ünlü besteci, söz yazarı ve müzisyen Attila Özdemiroğlu anısına pazar günü konser verilecek. Kostüm Tasarım Yarışması'nın yanı sıra Ödüllü Halk Koşusu da yapılacak. Karnavalda kostümlü yarışmalar, spor, sanat ve eğlence etkinlikleri gerçekleştirilecek. Karnaval standları bu yıl 3 gün süre ile Seyhan Nehri kıyısında Galleria yerleşkesinde kuruldu.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.