​Troya Tarihi Milli Parkı İyileştiriliyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı koruması altında olan Troya Tarihi Milli Parkı yapılacak yeni yatırımlar ile iyileştirilecek.


Yayımlanma : 08.03.2018
Troya Tarihi Milli Parkı İyileştiriliyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'ne girişinin 20. yılında 2018'in "Troya Yılı" ilan edilmesi dolayısıyla milli parka yapılacak yatırımlara hız verildiği belirtildi.

troya parkı

 

Bu yıl yapılacak yatırımlar ile Troya Park’a ziyaretçi tanıtım merkezi, giriş kontrol noktası, Yeniköy Plajı günübirlik ve çadırlı kamp alanı çevre düzenlemesi çerçevesinde ise bir adedi plaj alanında bir adedi ise seyir alanında olmak üzere iki adet kır lokantası, büfe, bebek bakım odaları, çamaşırhane, mescit, otopark, tema alanları, çocuk oyun alanları, çadır ve karavan yerleri gibi sosyal donatıların bulunacağı rekreasyon alanının da yapılacağı belirtiliyor.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yapılan açıklamada, yapılacak yatırımlar ile milli parkın hak ettiği değeri alacağına, yerli ve yabancı turist sayısında büyük bir artış sağlayacağı konusuna dikkat çekti.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.