​Uluslararası MICE Derneği’nde Önemli Değişiklik!

Sektörün önemli STK’larından olan Uluslararası MICE Derneği, 1. Olağanüstü Genel Kurul’da ismini Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği olarak değiştirme kararı aldı.


Yayımlanma : 25.04.2018
Uluslararası MICE Derneği’nde Önemli Değişiklik!

Uluslararası Mice Derneği, 21 Nisan Cumartesi günü CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul’da gerçekleştirdiği 1. Olağanüstü Genel Kurulu’nda, dernek üyeleri tüzükte yapılacak önemli düzenlemeler için bir araya geldi. Genel Kurulda en önemli güçlendirme ise isim değişikliğinde oldu. Alınan karara göre dernek bundan böyle çalışmalarına “Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği” (International Association of Mice Industry) olarak devam edecek. Olağanüstü Genel Kurulda yapılan bir diğer önemli revize ise, derneğin yönetim kurulunun 5 asil + 5 yedek üyeden 9 asil ve 9 yedek üye olarak revize edilmesi oldu.

atraksiyon

Serdar SÖYLER: “ DERNEK OLARAK BİRÇOK PROJE GERÇEKLEŞTİRDİK”

Toplantı da söz alan Uluslararası MICE Derneği Başkanı Serdar Söyler, “Tüm sektör paydaşlarını bir araya getirmek ve kitlesel düzeyde muhatap olmak adına yola çıkan ve bu yolda hızlı fakat emin adımlarla yoluna devam eden derneğimiz 2017 yılı içerisinde tüm sektör paydaşlarına yönelik 7 adet eğitim, 1 adet sosyal sorumluluk projesi, 2 adet yurt içi fam trip, 2 adet yurt dışı fam trip, 3 adet network etkinliği, sektörel anketler, Mice Business adlı TV projesi ve fuar katılımları gibi bir çok proje gerçekleştirdi” ifadelerine yer verdi

Hüseyin KURT: “YAPILACAK ÇOK ŞEY, GİDİLECEK ÇOK YOL VAR”

Uluslararası MICE Derneği 2. Başkanı Hüseyin Kurt konuşmasında, dernek olarak çok üretken, aktif dinamik ve enerjisi yüksek bir dernek olduklarını dile getirerek “Sektöre dokunmak, proje üretmek adına yapılacak çok şey ve gidilecek çok yol var. Bu bağlamda bu kongremizde en önemli değişikliğimiz birçok sektör paydaşı dostumuzun da olduğu ‘İCRA KURULU’ dediğimiz 30 kişilik yönetim takımıyla devam ediyor olacak olmamızdır” açıklamasında bulundu.

Hüseyin Kurt, konuşmasının devamında “Unutulmamalıdır ki sektör paydaşlarıyla aynı masada oturup sorunları ve problemleri birlikte konuşmuyorsanız çözüm bulunması ve başarıya ulaşması mümkün değildir. Biz de bu bağlamda yeni yönetim takımımızda otel, transport, dekor, ses-ışık-teknik, insan kaynakları, sanatçı menajerliği, rehber, ajans – prodüksiyon, bilişim, ozalit – baskı, fuar, animasyon ve eğlence hizmetleri, yüzer tesis işletmeleri sektörlerinde faaliyet gösteren dostlarımızı aramıza aldık. Artık çok daha güçlüyüz.”

Mani KANJİ: “30 KİŞİLİK İCRA KURULU İLE GÖREVDEYİZ”

Yönetim Kurulu Üyesi Mali Kanji yapmış olduu konuşmada “Önümüzde 3 senelik bir görev süresi ve çok yoğun bir ajanda var. İcra Kurulu üyelerimizin gözetiminde olacak çalışma grupları ve komisyonlarımız üretmek için göreve talip olduk ve yola koyulduk. Hep birlikte çok güzel çalışmalara imza atacağımıza inancımız tam” ifadelerine yer verdi.

mice

YENİ YÖNETİM KURULUNDA 2 KADIN ÜYE

Olağanüstü genel kurul sonrası yeni yönetim ilk toplantısını görev dağılımını paylaştı. Görev dağılımında dikkat çeken bir diğer detay ise 2 kadın üyenin yeni yönetimde yer bulması oldu.

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği'nin yeni yönetimi

1. Serdar Söyler / Yönetim Kurulu Başkanı
2. Hüseyin Kurt / 2. Başkan
3. Işıl Özmen / Genel Sekreter
4. Mali Kanji / Sayman Üye
5. Umut Kaya / Üye
6. Serdar Uğur Girgin / Üye
7. Nurçin Yürekli / Üye
8. Ferhat Özdemir / Üye
9. Kubilay Şahin / Üye

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.