​Türkiye’ye Bir Eğlence Adası mı Kuruluyor?

Gayrimenkul Uzmanı Berkan Çolak: " İranlı Bir Grup, Bir Yarımadayı Almak İçin Anlaştı. Orada Bir Eğlence Merkezi Kuracaklar” Dedi


Yayımlanma : 11.02.2016
Türkiye’ye Bir Eğlence Adası mı Kuruluyor?

Son iki ayda Türkiye’de toplam değeri 1,5 milyar olan, çoğunluğunun turizm ve konut imarının bulunduğu 9 ada ve 9 yarımada satışa çıkartıldı. Adaları satın almak içinse en büyük ilgi İran’dan geldi. İran’ın yanı sıra Dubai, Katar ve Türk Cumhuriyetleri’nden ada ve yarımadalar için talepler oldu.

Haziran ve Temmuz aylarında satışa sunulan ada ve yarımadaların büyüklükleri 46 bin ila 345 bin metrekare arasında değişiyor. Yarımadaların 12 milyon dolar (yaklaşık 32,5 milyon TL) ile en düşük fiyatlısı Bodrum Yalı mevkiinde bulunuyor.

Gayrimenkul uzmanı Berkan Çolak, taleplerin daha çok iç piyasadan geldiğini söyledi. Çolak, “Şu sıralar İranlı gruplar Çanakkale, Muğla arasındaki ada ve yarımadalarla ilgileniyor. Özellikle Ramazan’dan bu yana İran, Katar, Dubai ve Türk cumhuriyetlerinden olan ilgi arttı. Örneğin bir İranlı grup, bir yarımadayı almak için anlaştı. Orada bir eğlence merkezi kuracaklar” dedi.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.