​DOF Robotics'ten Büyük Başarı

Skyler Dünya’nın En Yüksek Hız, Tepkime ve Stabil Senkron Kabiliyetlerine Sahip


Yayımlanma : 09.02.2016
DOF Robotics'ten Büyük Başarı

DOF Robotics 2006 yılından beri çok boyutları simülasyon sistemleri ve hareket robotları üzerinde çalışmaktadır. Firmanın edindiği tecrübe ve kuvvetli mühendislik altyapısı türünün en iyi çok boyutlu simülasyon makinesini üretmeye olanak sağlamıştır. Uluslararası ve yerel derecelendirme kuruluşlarından ödülleri bulunan DOF Robotics, sadece Türkiye’nin değil Avrupa, Asya ve Amerika Kıtalarının da en hızlı ve dinamik hareket sistemini üretmektedir.

Bugüne kadar 100’ü aşkın kurulumu bulunan DOF Robotics, Uluslararası Eğlence Birliği olan IAAPA üyesidir ve Global Exhibitor ünvanı ile birliğin bütün fuarlarına katılmaktadır.

Dünya’da eşi benzeri olmayan XD sinema makinelerinin geliştirilmesine öncülük eden ve şuan Avrupa, ABD ve Çin gibi büyük pazarlarda kendi alanında önemli bir yere sahip olan DOF Robotics CEO’su Bakıt Baydaliev, sektörlerinde bu denli başarılı olmalarının sırrını şu sözlerle açıklıyor: “Eğlence sektöründe projelerin başarısının en önemli unsuru insanları eğlendirebilmektir. Birçok eğlence makinesi değişik tecrübeler sunsa da insanlar en çok eğlendikleri ve en çok heyecan yaşadıkları atraksiyonlara yönelmektedirler. Atraksiyonun eğlenceli ve beğeni toplaması için illa da teknolojinin yoğun kullanıldığı makine veya atraksiyon olması gerekmiyor, makine çok basit bir makine de olabilir. Önemli olan insanın doğasına uygun ve insanı etkileyebilen eğlence sunmaktır. Diğer yandan sıra dışı hareketler, aşırı hız, yüksekten uçmak veya atlamak, korku gibi insanların doğal yaşamlarına aykırı olan atraksiyonlar eğlencenin esas çekirdeğini oluşturmaktadır.

Atraksiyonların diğer bir ilginç yanı zamanla insanların alışmasıdır. Bu sebepledir ki, insanları tekrar heyecanlandırmak isteyen firmalar daha uç eğlence noktalarını yakalamaya çalışmaktadırlar. Adrenalini arttıran atraksiyonlar her zaman insanların ilgilisini çekmiştir. Gerçekliğin sınırlı kaldığı ürünlere karşı, insanların daha farklı tecrübeler yaşamak istemelerinde bizim gibi sanal gerçekliği üst seviyede yaşatan firmaların ürünleri ön plana çıkmaktadır.”

Bu yıl Shining Star Awards’da Fuarın Yıldız Ürünü Ödülü’nü kazanan DOF Robotics, ATRAX Fuarı’nda sergilediği “Skyler” ürünü ile fuarın en dikkat çeken ve ziyaret edilen stantlarından biri oldu.

“Skyler” ile ilgili olarak; “Kendi türünün Dünya’da tek örneği olup çok başarılı bir makinedir ve tüm Dünya’da büyük ilgi görmektedir. Makine, 6 Eksen elektromekanik teknoloji kullanıyor olup kurulumu Kubbe ekran ile yapılmaktadır. Skyler sineması simülasyon alanının en gelişmiş örneğidir. Kullanılan Kubbe ekran sadece Kubbe olmayıp aynı zamanda 3 Boyut (3D) görüntü sistemini kullanmaktadır. Skyler sinemamız eğlence ve sanal gerçeklik derecesini çok yüksek seviyeye taşımakta olup Dünya’nın en yüksek hız, tepkime ve stabil senkron kabiliyetlerine sahip makinedir.” şeklinde konuşan Bakıt Baydaliev, bu sözleriyle “Skyler”ın fark yaratan taraflarını açıkça ortaya koymuş oldu.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.