​RAAPA EXPO AUTUMN-2022, 12-14 Ekim tarihleri ​​arasında VDNH'nin 57. Salonunda gerçekleştirildi.


RAAPA EXPO AUTUMN-2022, 12-14 Ekim tarihleri ​​arasında VDNH'nin 57. Salonunda gerçekleştirildi.

 

16. Moskova Uluslararası Eğlence ve Eğlence Ekipmanları Fuarı RAAPA EXPO AUTUMN-2022, 12-14 Ekim tarihleri ​​arasında VDNH'nin 57. Salonunda gerçekleştirildi.
Serginin organizatörü, PAX Design'ın genel sponsoru olan Rusya Eğlence Parkları ve Turistik Yerler Federasyonu'dur. Genel medya ortağı cazibe ve eğlence dergisi, internet ortağı vtorio.com ve diğerleridir.
Fuara 75 firma katıldı. Bunlardan 17'si stantlarda tanıtım malzemeleri sunularak dolaylı olarak sergilendi.
Sergi konuları arasında lunapark gezileri, oyun makineleri, sanal gerçeklik, çocuk oyun alanları, spor oyunları, aktivite parkları, atış fuarları, şişme gezintiler, eğlence, ip parkurları, otomasyon sistemleri, su parkları, otomatlar, ödül makineleri gibi eğlence endüstrisi trendleri yer aldı. , parklar ve eğlence merkezleri proje tasarımı, personel eğitimi, festival etkinlikleri düzenleme vb.
Düzenli katılımcılar arasında Las Vegas, Beau Gross, Antonio Zamberla (İtalya), Airballs, Airmir, Sparta, Bolid, Carousel Şirketler Grubu, Dönme Dolap, Atraplast ve diğerleri gibi tanınmış şirketler vardı.
Sekiz firma ilk kez sergileniyordu.


Yenilikler arasında şunları belirtmek faydalı olacaktır: Çocuklar için interaktif alanlar ve oyunlar geliştiricisi - CANICULA GAMES, pamuklu bebek arabası "FAMILYBIKE" üreticisi, "PARKWOODS" şirketinin ip bahçe ağı, çocuk eğitim mobilyası üreticisi - MASTIK TEAM, çocuk oyuncakları ve spor malzemeleri üreticisi "SHELBY", vandal karşıtı trambolin geliştiricisi - SKOK, Atrium sanayi kuruluşunun spor ve eğlence ekipmanları, Mobil Cazibe-Hizmet labirentleri.
Üç gün boyunca, eğlence parkları, aile eğlence merkezleri, su parkları, sinemalar, dinlenme evleri, sağlık merkezleri, şehir yönetimleri ve kuruluşlarının temsilcileri, etkinlik acenteleri, bireysel girişimciler ve diğer tarafların sahipleri ve yöneticileri - yaklaşık 1.500 profesyonel sergiyi ziyaret etti. faiz.
Sergiye kapsamlı bir iş programı eşlik etti. Konferans ve seminerlerin ana teması, eğlence endüstrisi şirketlerini yeni gerçeklere uyarlamaktı.
Yiyecek ve içecek endüstrisinin önde gelen uzmanları tarafından özel bir eğitim merkezi temelinde düzenlenen harika bir atölye çalışması "ARA BY: Bir eğlence parkında bir kafe/restoran için mükemmel bir menü nasıl yapılır".
Eğlence ekipmanları alanında tanınmış bir teknik ve adli tıp uzmanı olan Andrei Petrenko, “Lunaparklarda acil durumlar ve sonuçlarını azaltmanın yolları” başlıklı bir sempozyum düzenledi.
"Devlet Denetimi Sırasında Eğlence Turu Sahiplerinin Haklarının Korunması" sempozyumunda objektif hukuki konular ele alındı. Eğlence oyunları ile spor ve eğlence ekipmanları arasındaki farklar ”(yönetmen RAAPA Başkanı Vladimir Gnezdilov).
"Değişim Çağında Eğlence Endüstrisi: Modern Çalışma Biçimleri ve Kalkınma İçin Fikirler" konferansına 100'den fazla katılımcı katıldı. Tartışılan konular arasında: güncel iç/dış mekan formları, iç mekan turizmi, tema parklarında kavramsal tasarım ve daha fazlası. Konferansın ardından, katılımcılar için "VDNH'deki City Farm" agroturizm parkına bir gezi düzenlendi.
İlkbahar ve yaz aylarında çok fazla sempati kazanan "Ekibim" uzmanları Natalia Likovitskaya ve Elena Bedokova, bu kez "Eğlencede satış: istenen sonucun nasıl alınacağı ve atlanacağı" konulu bir iş eğitimi düzenledi.
İlk Moskova tema parkı "Dream Island" - Taras Buryak ve Maxim Kozyrev uzmanları, eğlence parkı çalışanları için ana sınıflarında teşvik programları hakkında konuştular.


Tabii ki en duygusal olaylardan biri, Avrupa'nın en yüksek dönme dolabı olan "Moskova'nın Güneşi" cazibesine yapılan bir geziydi.
Geleneksel olarak, sonbahar fuarı günlerinde, RAAPA Eğitim Merkezi, eğlence parkı gezintilerinin güvenli ve verimli çalışması üzerine dersler verirdi. Rusya ve Kazakistan'ın 16 şehrinden 32 uzman katıldı.
Rusya, Beyaz Rusya, Kazakistan ve Ermenistan'dan 170'den fazla uzman, Business Program e RAAPA EXPO AUTUMN-2022 faaliyetlerine katıldı.
İstikrarsız ekonomik ve politik koşullarda, Rusya Parklar ve Gezi Yerleri Birliği bir kez daha sorumlu bir adım attı ve VDNH'de bir başka sonbahar eğlence gezileri ve eğlence ekipmanları fuarı düzenledi. RAAPA Başkan Yardımcısı Igor Rodionov'un belirttiği gibi: "Zor zamanlar ne kadar zor olursa, endüstrimizin rolü o kadar önemli hale geliyor, çünkü her durumda insanlara mutluluk ve kutlama vermeye devam ediyor ve bugün her zamankinden daha önemli!"
RAAPA EXPO AUTUMN-2022'nin sonuçları, eğlence endüstrisi uzmanları arasındaki alaka ve talebini bir kez daha doğruladı!