​Ambiente Frankfurt 3-7 Şubat 2023 tarihleri arasında Messe Frankfurt'ta gerçekleşti.

Ambiente, Christmasworld ve Creativeworld fuarları, ilham vermek üzere ilk kez 3-4-7 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşti.


Ambiente Frankfurt 3-7 Şubat 2023 tarihleri arasında  Messe Frankfurt'ta gerçekleşti.

Ambiente Frankfurt 3-7 Şubat 2023 tarihleri arasında mekan, Messe Frankfurt'ta gerçekleşti. 

Frankfurt am Main, 7 Şubat 2023 önde gelen uluslararası tüketim malları Ambiente, Christmasworld ve Creativeworld fuarları, yaklaşan yaşam tarzı trendleri için küresel bir merkez olarak ilham vermek üzere ilk kez 3-4-7 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşti.


Yaşam tarzlarının giderek daha fazla birleşmesini yansıtıyor ve en önemli tema olan sürdürülebilirliğe odaklanıyor. 4.561 katılımcı, 352.950 brüt metrekarelik Frankfurt fuar merkezinin tamamını ve yenilikleriyle dünyanın her yerinden 154.000 perakendeciyi etkiledi. 170'den fazla ülkeden katılımcılar kişisel karşılaşmayı kutladı.

Frankfurt, küresel tüketim malları pazarının her zamankinden daha fazla evi haline geldi. Beş gün boyunca, tamamen dolu olan sergi salonları toplantılarla ve enerjik bir şekilde gerçekleşti. Toplam 154.000 alıcı, trendleri canlı ve güncel olarak deneyimlemek için Frankfurt'a geldi.

Yüksek düzeyde uluslararasılık tüm beklentileri aştı: Ziyaretçilerin yüzde 70'i yurt dışından geldi. Almanya'nın yanı sıra en güçlü katılımcı ülkeler arasında İtalya, Fransa, Hollanda, ABD, İngiltere, İspanya, Türkiye, İsviçre, Yunanistan ve Polonya.

Kurul EVL (Avrupa Yaşam Tarzı Derneği). "Devasa ve süper uluslararası ziyaretçi sıklığı  beklenenden çok daha fazla ve pandemiden önceki 2020'den çok daha fazla. Taştık, kimse bunu beklemiyordu ve çok mutluyuz. Christmasworld, Ambiente veCreativeworld, hem katılımcılar hem de ticari alıcılar için çok şanslı bir çözüm olduğunu kanıtlıyor ve kesinlikle sürdürülmesi gereken bir çözüm."

Dünyanın dört bir yanından büyük otel ve restoran malzemeleri distribütörleri ile Marriott International, Hilton Hotels & Resorts ve Hyatt Hotels gibi otel zincirleri de katıldı. Messe Frankfurt'un ziyaretçi anketi, sektörün Ambiente, Christmasworld ve Creativeworld'ü yeni başarı platformu olarak gördüğü gerçeğini de doğruluyor. Memnuniyet derecelendirmeleri
çok yüksek bir seviyede ve şu anda yüzde 94 seviyesinde bulunuyor.

Frankfurt am Main Bölge Derneği DEHOGA Hessen, Ambiente, Christmasworld ve Creativeworld 2023 tüketim malları fuarlarının 2023'te başlamasından da memnun oldu.
Frankfurt sinyalleri doğru yöne geri döndürdü. Konaklama endüstrisi derneği için Frankfurt'un ulusal ve uluslararası algıda bir MICE[1] destinasyonu olarak güçlendirilmesi son derece önemlidir. "Kriz yıllarından sonra oteli vuran ve özellikle catering endüstrisi, fuar ve kongrelerin iş seyahati turizmini yeniden canlandırması son derece önemlidir, "diye vurguluyor DEHOGA Frankfurt Başkanı Robert Mangold. "Ticaret fuarları, şehrin imajı için olduğu kadar Frankfurt ve Ren-Main bölgesindeki tüm turizm vurguncularının genel yapısı için de önemli bir ekonomik faktördür."