​FIBO 2023 13 – 16 Nisan tarihleri arasında Köln'de gerçekleşecek.

FIBO 2023, yeni formatlar, işbirliği ve ünlü bir "Sağlık Elçisi" ile 13-16 Nisan tarihleri ​​arasında sağlığın önlenmesine daha da güçlü bir şekilde odaklanacak.


FIBO 2023 13 – 16 Nisan  tarihleri arasında Köln'de gerçekleşecek.

Fitness ve egzersiz fiziksel sağlığın temelini oluşturur. Bu nedenle FIBO 2023, yeni formatlar, işbirliği ve ünlü bir "Sağlık Elçisi" ile 13-16 Nisan tarihleri ​​arasında sağlığın önlenmesine daha da güçlü bir şekilde odaklanacak.

500 milyon insan - Dünya Sağlık Örgütü'ne (WHO) göre 2030 yılına kadar egzersiz eksikliğinin sonuçlarından bu kadar çok insan etkilenecek . DSÖ tavsiyesi: yetişkinler haftada en az 150 dakika fiziksel olarak aktif olmalıdır. Uzmanlar ayrıca fitness endüstrisine kilit bir rol veriyor. FIBO ve ortaklarının kabul ettiği bir görev.

"Egzersiz İlaçtır", Europe Active ve Avrupa Sağlık ve Fitness Forumu, BSA Akademisi ve Alman Sağlık ve Önleme Koleji, dernekler, spor doktorları ve ticaret medyası gibi girişimler ve ortaklarla birlikte FIBO 2023 daha da fazla vurgu yapacak. fitness sağlık yönü hakkında. FIBO, yeni “Sağlık Elçisi”, Köln Spor Üniversitesi'nde Rehabilitasyon ve Önleme Profesörü olan ünlü spor bilimcisi Ingo Froböse ile sağlık için zindeliğin değerini kitleler için görünür ve her şeyden önce somut hale getirmek istiyor.

FIBO Etkinlik Direktörü Silke Frank, “Fitness endüstrisinin insanların sağlığı için kilit ve öncü rolünü açıkça sunmak bizim için önemli” diyor. "Amacımız, bu ağ aracılığıyla mümkün olan en büyük etkiyi elde etmek için sektördeki tüm oyuncuları bir araya getirmektir."

Fitness endüstrisinin dönüşümü

Ticaret fuarının başlangıcında Europe Active tarafından düzenlenen Avrupa Sağlık ve Fitness Forumu (EHFF), fitness endüstrisinin birçok alanda öncü bir rol oynadığını gösteriyor. FIBO'dan bir gün önce, yani 12 Nisan'da, EHFF sektörün en iyi karar vericilerini bir araya getirecek. “Dönüşümsel Liderlik” derslerin ve tartışmaların sloganıdır ve endüstrinin gelişmeleri ve yeni gereksinimleri nasıl şekillendirebileceğini anlatır.

Mental zindelikten spor hekimliğine

Fitness, wellness, koruyucu sağlık ve sporun tüm alanlarından yeni yaklaşımlar ve pratik örnekler, fuarı takip eden dört gün boyunca FIBO tarafından sunulacak. BSA Akademisi ve Alman Sağlık ve Önleme Üniversitesi'nden (DHfPG) uzmanlar tarafından düzenlenecek olan FIBO Kongresi'nin konuları arasında koruyucu sağlık hizmetleri, beslenme ve zihinsel zindelik yer alıyor.

Hall 8'de bulunan Meeting Point Health, stüdyo operatörleri, eğitmenler, spor hekimleri ve özellikle fizyoterapistler için pratik bir program sunuyor. Buradaki odak noktası, fitness ve sağlıkla ilgili çeşitli disiplinler arasındaki sinerji ve ağ oluşturmadır. Özellikle “Egzersiz İlaç Günü” Cuma günü gerçekleşecek. Georg Thieme Verlag tarafından Sportärztezeitung ile işbirliği içinde düzenlenen "terapi eğitime dönüştüğünde" konulu yeni spor hekimliği ve fizyoterapi sempozyumundaki dersler de pratik ve endikasyona özel örnekler, yenilikçi tanı yöntemleri, modern ve kombine tedaviler ile ilgilenecek. ve bireyselleştirilmiş eğitim.

Yeni: Meeting Point Spa ve Sağlıklı Yaşam

Ayrıca FIBO 2023'te ilk kez Hall 8'de Alman Wellness Derneği iş birliği ile tasarlanacak Meeting Point Spa & Wellness yer alacak. Temayla ilgili sergi alanının hemen yakınında bir uzman sahne programı ve bir ağ oluşturma alanı planlanmıştır. Pazar günü, Alman Sağlık Derneği tarafından uluslararası “Spa Yöneticisi Ödülü”nün takdiminin yanı sıra The CampCompany tarafından bir (tral) spa kampı yapılacak. FIBO bu alanda DEHOGA, Tophotel, “The 101 Best – Future Hospitality Days”, aghz ve German Hotel Academy ve diğerleri ile güçlü ortaklıklar tarafından desteklenecektir.

Eğitim ve ileri eğitim daha fazla dikkat çekiyor

“Physio Future”, genç fizyoterapistlere eğitimleri sonrasında mesleğe nasıl girebilecekleri fırsat ve imkanları gösteren teklifin adıdır. IFAA Trainer Plaza, Fonksiyonel Forum ve Beden ve Zihin Alanı ile FIBO ayrıca sunulan ileri eğitim yelpazesini genişletiyor. Amaç, teori ve pratiği daha yakından birleştirmek ve günlük çalışma hayatı için itici güç sağlamaktır. 

"Tech Valley" - dijitalleşme, fitness tekliflerini optimize ediyor

Dijitalleşme, fitness endüstrisini ve sağlık sektörünü de giderek daha fazla belirliyor. Bu nedenle, Salon 7'deki Gelecek Forumu'nun hemen yakınında “Teknoloji Vadisi” oluşturuluyor. Alan, yerleşik şirketlere ve start-up'lara bir sahne sunuyor. Hepsinden önemlisi, stüdyo operatörleri ekipman ve fitness tekliflerini optimize etmek için çeşitli uygulamalar, yazılımlar ve donanım çözümleri bulacaktır.

Çalış ve dene

Salon 4.2'de beslenme, moda ve güzellik sahneye hakim. Odak noktası, Fitness odaklı beslenme konularıyla ilgili bilgilerin anlık derslerde ve röportajlarda sağlanacağı Yaşam Tarzı Alanındaki sahne olacaktır. Diğerlerinin yanı sıra Julius Ise, Lisa del Piero ve Petra Orzech'in de katılması bekleniyor. Ancak derslerden daha fazlası olacak: Uzmanlar yerinde lezzetli ve sağlıklı yemekler hazırlayacak - tatmaya açıkça izin veriliyor.

Sonrasında kondisyon seviyesini test etmek isteyenler, Salon 4.1'de HYROX tarafından gerçekleştirilen “Herkes İçin Fitness Yarışı”nda yarışmaya karşı kendilerini ölçebilir.

Ayrıca, Sebastian Piatek, Luciano Mottola, Carlos Ramirez ve Mario Schmidt ile FIBO tarafından desteklenen Pure Emotion Convention'da Salon 5.2'de en iyi eğitmenlerin yanı sıra Step & Dance, Functional Training, Cycling ve çok sayıda katılımcıyla canlı sahne aksiyonu olacak. Diğerleri arasında aerobik segmentleri. 

Yeni: FIBO oyun ve fitness'ı bir araya getiriyor

Salon 5.2'deki “Oyun ve Sağlık Alanı” ile FIBO, fuarda yeni bir topluluk için yeni bir format yaratıyor. Oyun ve egzersiz birbirini dışlayan şeyler değildir, FIBO bunu açıklığa kavuşturmak istiyor. Ziyaretçiler, konsolda profesyonellerle oyun oynama ve tanınmış içerik oluşturucularla tanışma olanağına ek olarak antrenmanları deneyebilir, uygun beslenmenin genel performansı nasıl iyileştirdiğini ve iddialı eSporlarda yenilenmenin nasıl bir rol oynadığını öğrenebilir. 

FIBO Power, sporcuları ve hayranları bir araya getiriyor

Jay Cutler, Phil Heath, Urs Kalecinski, Tim Budesheim, David Hoffmann gibi vücut geliştirme sporcularıyla tanışmak, onlarla fotoğraf çekmek, imza toplamak ve sorular sormak - işte bu, Hall 10.2'yi bir cazibe merkezi haline getiriyor. FIBO Power sahnesinde vücut geliştirme yarışmaları ve çeşitli söyleşi programlarının yanı sıra güçlü sporcular, ticari ziyaretçi günlerinde seminerler ve hafta sonları yarışmalarla da kendilerini burada sergiliyor. 

FIBO Hakkında  

FIBO, güçlü ve sağlıklı bir toplum vizyonunu takip eder ve küresel bir ağ olarak insanlar için uzun ve tatmin edici bir yaşam için önemli bir katkı sağlar. Bu nedenle her yıl düzenlenen FIBO Show'da fitness, wellness ve sağlık sektörlerinden tüm oyuncular bir araya gelerek aktif bir yaşam tarzı için yenilikler, yatırımlar ve trendler için sıcak nokta oluşturuyor. FIBO, dört gün boyunca burada yalnızca iş, ağ kurma ve en üst düzeyde sürekli eğitim değil, aynı zamanda çok sayıda heyecan verici ve etkileyici canlı deneyimler sunuyor. Bir sonraki FIBO Gösterisi 13-16 Nisan 2023 tarihleri ​​arasında Köln'de gerçekleşecek. Daha fazla bilgi için: www.fibo.com

RX Hakkında

RX, bireyler, topluluklar ve kuruluşlar için işi teşvik etme görevini üstlenmiştir. Verileri dijital ürünlerle birleştiren RX, 22 ülkede ve 43 sektörde 400 etkinliği daha da çekici hale getiriyor. RX, profesyonel ve ticari müşteriler için veri tabanlı analiz ve karar verme araçlarının küresel tedarikçisi olan RELX'in bir parçasını oluşturur. www.rxglobal.com